MacBook Air M2 16 GB RAM alınır mı?

Huxly

Decapat
Selam herkese. Bugün M2 MacBook Air 8 GB RAM modelini aldım. Yarın gidip 16 GB RAM ile değiştirmeyi düşünüyorum sizce arada olan 4.000 TL fiyat farkına değer mi?
Onun dışında Air M2 256 GB SSD16 GB RAM modelinden başka bir model alınır mı? Toplam 30.000 TL ödeniyor.

Uzun vadeli kullanmayı düşünüyorsan değer çünkü 8 GB RAM ileride yetersiz gelecektir.
Ben de 512 GB SSD, 16 GB RAM'e sahip M2 Air var anca yetiyor bana.

Hocam 512 GB SSD olsa keşke ama orada yoktu. Diğer işlemleri harici bir SSD üzerinden yapmayı planlıyorum. Dediğiniz gibi içime sinmedi açmadım kutusunu direkt 16 yapacağım sanırım yarın.

31.5K'ya Pt'de M2 Air 16 / 512 ve M.2 Pro 16 / 512 satiliyor. Air'in stoklari yok su an ileride gelecektir tekrar.

Hocam biraz dertli oldu alım. Şu an aldığım için otaraflardan alamıyorum sağlık olsun. Teşekkürler yardımcı olmaya çalıştığınız için.

31.5k'ya PT'de M2 Air 16 / 512 ve M2 Pro 16 / 512 satiliyor. Air'in stoklari yok su an ileride gelecektir tekrar.
Hocam 512 GB SSD olsa keşke ama orada yoktu.
Var aslında hocam:
Ancak, konfigürasyon olduğu için 4 ile 12 haftada gelir yazıyor.
Diğer işlemleri harici bir SSD üzerinden yapmayı planlıyorum.
Yine de bütçeniz varsa 512 GB almanızı tavsiye ederim. SSD'deki aşırı doluluk yavaşlamaya sebep olabilir. Üstelik, M1 Air'in SSD'sinde 2 tane NAND yongası bulunuyorken M2 Air'de ise yalnızca 1 tane NAND yongası var.

Son düzenleme:
M2 serisindeki 256GB SSD versiyonlar yukarida hocamin anlattigi sebepten 512GB versiyona gore hem daha yavas calisiyor hem de dosya aktariminin daha uzun surmesine neden oluyor. Ben M1 serisinde 16GB RAM'e cikilmasini daha onemli goruyordum ki oyle de yaptim ama M2 serisinde SSD'nin 512GB olmasi da en az 16GB RAM kadar onem tasiyor maalesef.

Teşekkürler herkese. MacBook M.2 16 GB RAM 256 GB SSD versiyonu satın aldım. Maalesef 16 GB RAM 512 SSD versiyonun stokları kalmamış.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı