MacBook Air M2 için monitör tavsiyesi

Bütçe
5000-11000

Gernasch

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Forumu taradım ama bulamadım. MacBook Air m1'i M.2 ile değiştirdik. Çalışma odasında bir yerimiz var oraya koyacağız. Sizden ricam 5000-11000 bandına 32-34 inç civarı monitör arıyoruz. Yardımcı olabilecek arkadaşların önerilerine açığım. Şu an gördüğüm kadarıyla Xiaomi'nin 34” bir monitörü var. Genel olarak video edit, ders ve resim edit yapıyor. Oyun için kullanılmıyor laptop.

@Saint Lucia sen bilgili bir abiye benziyorsun.

Merhaba arkadaşlar. Forumu taradım ama bulamadım. MacBook Air m1'i M.2 ile değiştirdik. Çalışma odasında bir yerimiz var oraya koyacağız. Sizden ricam 5000-11000 bandına 32-34 inç civarı monitör arıyoruz. Yardımcı olabilecek arkadaşların önerilerine açığım. Şu an gördüğüm kadarıyla Xiaomi'nin 34” bir monitörü var. Genel olarak video edit, ders ve resim edit yapıyor. Oyun için kullanılmıyor laptop.

Curved isterseniz:

Curved isterseniz:
Curved daha iyi olur değerlendirmeye alacağım. Teşekkür ederim kıymetli yorumun için.

Curved daha iyi olur değerlendirmeye alacağım. Teşekkür ederim kıymetli yorumun için.

Ben Dell'in 34" ayarlanabilir monitörünü kullanıyorum. Bilgisayarın arkasına konumlandırıp boyutunu ayarladığım zaman çok güzel oluyor. Öneririm. (Kullandığım monitörün fiyatı bütçenizin üzerinde ama bütçeniz dahilinde farklı markalardan temin edebilirsiniz.) Seçenekler arasında ekranın yukarı aşağı ayarlanabileceği monitörleri bulundurmadım ama onlara da bakabilirsiniz.

Modelini öğrenebilir miyim?
Ben Dell'in 34" ayarlanabilir monitörünü kullanıyorum. Bilgisayarın arkasına konumlandırıp boyutunu ayarladığım zaman çok güzel oluyor. Öneririm. (Kullandığım monitörün fiyatı bütçenizin üzerinde ama bütçeniz dahilinde farklı markalardan temin edebilirsiniz.) Seçenekler arasında ekranın yukarı aşağı ayarlanabileceği monitörleri bulundurmadım ama onlara da bakabilirsiniz.

Ben ilk önce bir iki bir şey sormak istiyorum.
2K mı monitör arıyorsun 4K mı?
IPS veya VA panel seçim kriterin var mı?
Pivot şart mı?
Mac için monitör üzerinde sarj portu olması şart mı?
Bunlar Mac için önemlidir. Bağlantı şekliniz bile seçimi etkiler.
Önerilenler arasında Samsung tatmin etmez. ViewSonic edebilir. Oyun oynanmadığı için ghosting rahatsız etmez.

Ben ilk önce bir iki bir şey sormak istiyorum.
2K mı monitör arıyorsun 4K mı?
IPS veya VA panel seçim kriterin var mı?
Pivot şart mı?
Mac için monitör üzerinde sarj portu olması şart mı?
Bunlar Mac için önemlidir. Bağlantı şekliniz bile seçimi etkiler.
Önerilenler arasında Samsung tatmin etmez. ViewSonic edebilir. Oyun oynanmadığı için ghosting rahatsız etmez.
2k olur, 4K çok mühüm değil
Curved olması daha ergonomik geldi açıkcası o yüzde VA panel ama IPS olursada olur
Pivot şart değil
Şarj portu olmasına gerek yok ayrıca şarj edeceğim.
Thunderbolt to type C to HDMI kullanmayı düşünüyorum.

2K olur, 4K çok mühüm değil
Curved olması daha ergonomik geldi açıkçası o yüzde VA panel ama IPS olursa da olur
Pivot şart değil
Şarj portu olmasına gerek yok ayrıca şarj edeceğim.
Thunderbolt to Type-C to HDMI kullanmayı düşünüyorum.

Tavsiyem https://www.amazon.com.tr/dp/B08TKGWGCW?m=A1UNQM1SR2CHM&tag=epeyh-21&_encoding=UTF8&aff_sub4=9&th=1 budur.
Diğer önerilen ViewSonic 8 bit gözüküyor ama 6bit üzerinden FRC ile çıkartılmış. Renk uzantı lazım olan işlerde üzer. En büyük artısı siyahlarının daha baskın olması.

Şu an sunduğum ViewSonic 10 bit ama true 10 bit değil. 8 bit üzerinden FRC ile çıkartılmış. Fark etmez true 8 bit monitör demektir bu. Pivot yok ama hareket kabiliyeti epey fazla. Parlaklık IPS'lerin arka aydınlatmasından dolayı 400CD'ye kadar çıkabiliyor. Tam görmez ama 380 falandır.

Tavsiyem Amazon.com.tr budur.
Diğer önerilen ViewSonic 8 bit gözüküyor ama 6bit üzerinden FRC ile çıkartılmış. Renk uzantı lazım olan işlerde üzer. En büyük artısı siyahlarının daha baskın olması.

Şu an sunduğum ViewSonic 10 bit ama true 10 bit değil. 8 bit üzerinden FRC ile çıkartılmış. Fark etmez true 8 bit monitör demektir bu. Pivot yok ama hareket kabiliyeti epey fazla. Parlaklık IPS'lerin arka aydınlatmasından dolayı 400CD'ye kadar çıkabiliyor. Tam görmez ama 380 falandır.
Teşekkür ederim incelemeye alıp mağazada bulabilirsem inceleyeveğim. Yorumun için tekrardan teşekkür ederim.

@Saint Lucia

MacBook Air için önerdiğiniz bu monitör haricin de başka monitör öneriniz 2K veya 4K var mı? Bütçe max 13.500

"BenQ Mobiuz EX2710Q 27 inç 2560 x 1440 WQHD, IPS, 165Hz 1ms HDR 400, FreeSync Premium, Oyuncu Monitörü "​

bu monitörü tavsiye edermisiniz?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı