MacBook Air veya MacBook Pro tavsiyesi

Daedris

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, ön yüz geliştirme ve belki iOS uygulama geliştirme için macbooklara bakıyorum. Bulduğum modellerde 5350U işlemci bulunuyor fakat şimdiye kadar hiç MacBook kullanmadığım için performansın ne kadar yeterli olacağını kestiremiyorum. Programlama hariç herhangi bir oyun, render, Photoshop vs. herhangi bir şey düşünmüyorum. Bütçe olarak 5.000-6.000 ₺ civarını düşünüyorum üzerine çıkmak istemiyorum. İkinci el alacak olursam devir sayısı haricinde hangi özelliklere dikkat etmem gerekiyor, ne gibi tavsiyelerde bulunabilirsiniz? Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Ön yüz geliştirmeden kastın CSS, Vue.js veya JS gibiyse, i5 işlemcili ( U serisi olsa bile ) işini görecektir diye tahmin ediyorum. Fakat iOS App geliştirme için Code X programı render alıyor diye biliyorum. Almışken biraz paraya kıyıp 9000 ₺ gibi bir bütçeyle Macbook Pro öneririm. Fakat dediğiniz gibi render gerektirmeyen işlemler yapacaksanız, Air modeli hayli işinizi görür.

Dipnot : 2. el konusunda fazla fikrim yok.

Ön yüz geliştirmeden kastın CSS, Vue.js veya JS gibiyse, i5 işlemcili ( U serisi olsa bile ) işini görecektir diye tahmin ediyorum. Fakat iOS App geliştirme için Code X programı render alıyor diye biliyorum. Almışken biraz paraya kıyıp 9000 ₺ gibi bir bütçeyle Macbook Pro öneririm. Fakat dediğiniz gibi render gerektirmeyen işlemler yapacaksanız, Air modeli hayli işinizi görür.

Öncelikle cevabınız için teşekkürler, tam olarak kastettiğim bunlardı. iOS uygulama geliştirme kısmı ise çok şart değil en azından ilk etapta.

Öncelikle cevabınız için teşekkürler, tam olarak kastettiğim bunlardı. iOS uygulama geliştirme kısmı ise çok şart değil en azından ilk etapta.
İlk etapta şart olmayabilir ama takdir edersiniz ki Mac veya PC her sene yenilenebilen bir şey değil, belki de en az 3-4 sene aynı bilgisayarı kullanacaksınız. O yüzden ihtiyacınız olanın bir tık üstünü almak sizin için iyi olacaktır.

Hocam 9000tl ye pro nerden buldun ya :D ikinci elden bahsediyorsun galiba

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı