MacBook Air yere düştü

Ekran birden çok noktadan çatlamış fakat ilginç bir şekilde çatlaklar yayılmamış, bölgesel olarak kalmış. Bu modelin ekranında koruma teknolojisi var mı bilmiyorum ama varsa o teknoloji sayesinde çatlaklar yayılmamış olabilir. Ya da sadece şanslısınızdır.
Görüntüye zarar vermiyorsa bence böyle kullanmaya devam etmek en mantıklısı. Servise yollarsanız ciddi bir fatura çıkar, servis dışı açıp tamir eder ya da ettirirseniz de ürün garanti dışı kalır.

Desteğiniz için gerçekten çok teşekkür ederim. Son bir şey daha sormak istiyorum, "Ekran bu şekilde çalışıyor gibi görünsede pil ve işlemcinin çalışma yükü artabilir. Kısa vade de sorun olmasa da orta uzun vadede yeni bir MacBook ile sonuçlanabilir." diye bir yorum geldi. Bunun hakkında bir bilginiz var mı?

Pile ve işlemciye bu sebeple hiçbir şey olmaz. Cam parçası gidip pile girmediği sürece.

Yalnız bilgisayarı düşürmenizden kaynaklanan ekrandaki çatlaktan bağımsız sorunlar olabilir.

Son düzenleme:
Anladım tekrar çok sağ olun. Evet onu bende düşünmüştüm ve bu yüzden donanım testi yaptım. Bir sorun çıkmadı, umarım ileride de oluşmaz. İyi günler dilerim.

Merhabalar, bugün MacBook Air 2020 retina ekranlı modelim kapağı kapalıyken yaklaşık bir metre yükseklikten ekranın üstüne düştü. Ekranda bir büyük kırık gözükmüyor ve laptop şu an normal çalışıyor. Fakat kapağı açtığım zaman touchpade düşmüş ufak bir cam parçası buldum. Ekranın bazı kısımlarında nokta nokta baloncuk gibi şeyler var. Şu an Mac'i kullanmam bir sıkıntı yaratır mı? Sizce ekran değişimi gerekli midir?

Hocam servise göndermenizi tavsiye ederim.

Geri
Yukarı