MacBook alınır mı?

Merhabalar, uzun yıllardır Windows kullanıyorum. Artık üniversiteye geçeceğim için bir laptop almam gerekiyor. Şu an toplama bir bilgisayar kullanıyorum. Oyun oynamıyorum pek, genellikle yazılım üstünde çalışıyorum. İnternette dolaşıyorum. Bazen browser oyunları oynuyorum. Sizce MacBook bana göre bir ürün mü? Alırsam Windows bir bilgisayarı arar mıyım? (Not: Alırsam MacBook Pro alacağım.)
oyun için alınmaz

Makineler kaliteli ama uzun yillar windows kullanmis birisi icin bence gereksiz. Ozel bir sebepten dolayi mac ihtiyacin yok ise windows ile devam et.

Sadece kod yazmak ve internette gezinmek için kullanacaksanız MacBook Pro aşırıya kaçıyor biraz. Malum TR fiyatları da tuzlu Macbookların. MacBook Air tercih etmeniz daha doğru olur.

macOS Sonoma ile "Apple Game development kit" geliyor. DX12 oyunları mac'te oynanması sağlanıyor. Şu an için gelişmede ama oyun oynamak isterseniz deneyebilirsiniz. Alınır.

macOS Sonoma ile "Apple Game development kit" geliyor. DX12 oyunları mac'te oynanması sağlanıyor. Şu an için gelişmede ama oyun oynamak isterseniz deneyebilirsiniz. Alınır.
Hocam performans durumu nedir peki? Ayrıca hackintosh sistemlerde kullanılabilecek mi bu kit ile?

MacBook Pro M2 Pro 16 GB Ram, 512 GB SSD 14" aldım. Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. Çok arada kalmıştım.

Şu anda MBA M1'den yazıyorum; yazılım için öneriyorlar ama maalesef MSSQL Server ve Oracle falan kurulmuyor sakın yazılım için almayın, üzülürsünüz...!!!

Nasıl hocam memnun musunuz?
Şimdiye kadar daha yanlışını görmedim sayın hocam. Biraz ahmaklık ettim Pro model almakla. Yaptığım işler fazla ağır değil ve çoğunlukla ders çalışırken kullanıyorum. Size tavsiyem benim gibi kullanacaksanız Air almanız.

Ama özellikle bu modeli alacaksanız birkaç şeyden bahsedeyim size:
  • Ekran inanılmaz leke tutuyor ve bu lekeler kolayca silinmiyor. Kaliteli mikrofiber bez ve spreyle hafif ovalamanız lazım fakat çizme ihtimaliniz de var.
  • Klavye aydınlatması inanılmaz yetersiz. Yani gecenin köründe parlaklığı maksimuma alsam bile herhangi bir şey göremiyorum.
  • Biraz ağır. Yani sürekli çantada taşınacak bir bilgisayar değil. Bu yüzden yanına bir adet iPad almanızı öneririm.
  • 2.4GHz Wi-Fi ağlarına çok zayıf bağlanabiliyor. 5GHz olmayan bir ağ ile internete girmek ölüm gibi bir şey.

Geri
Yukarı