MacBook alınır mı?

Merhaba,

Uzun süredir bunun hakkında düşünüyorum. Çok fazla gezdiğim için yanıma bir laptop almaya karar verdim. 2000 TL bütçem var. Sizce MacBook almak mı daha mantıklı olur yoksa normal 2000 TL'lik bir bilgisayar mı? Biraz Windows olan bilgisayarlara da baktım ama çoğu çok kötü bir haldeydi. Ve artık Windows 11 desteklemeyen bilgisayar almayı düşünmüyorum. Şu an MacBook Air modellerine bakıyorum. MacBook Pro olmasına gerek yok çünkü o kadar iş yapacağımı sanmıyorum. Tek tük oyun ve ödev gibi şeyleri açabilesin benim için yeter.

Bütçe: 2000 TL.

Eski MacBook'larda zamanında çok şikayet vardı kasma donma tarzlarında şimdikilerde öyle bir sorun duymadım ama eskiler arıza cikariyormus iyi bir düşün istersen paran boşa gitmesin.

Eski MacBook'larda zamanında çok şikayet vardı kasma donma tarzlarında şimdikilerde öyle bir sorun duymadım ama eskiler arıza cikariyormus iyi bir düşün istersen paran boşa gitmesin.
Orası öyle ama yeni bir MacBook alsam nerededyse hiçbir parçası değişmiyor. Bir parçası bozuldumu kendim tamir edebileceğimi sanmıyorum. Servise versem neredeyse cihazın parasına tamir ettiriyolar. Bide bana biraz daha güzel geliyor eski modeller. Yenilerin tasarımını pek beğenmiyorum.

Çok alınabilir durmuyorlar. Yine de eski bir cihaz alacaksan biraz da ekleyip başka cihazlara bak. Parasının hakkını verebilir gibi durmuyor.

Hocam öncelikle merhaba,
Baktığınız cihazların bataryası büyük ihtimalle ölüdür. Bataryası olmadan da MacBook çöp diyebiliriz. Tam performansta bile çalışmıyor bataryası ölünce.
Attığınız cihazlar donanım bakımından yetersiz. Bakıyorsanız en az 8 GB RAM'li ve SSD'li modellere bakmalısınız.
2000TL'ye aldığınız MacBook sizi mutlu etmez. Tövbe edip kaçarsınız diye düşünüyorum.
Üzerine biraz daha koyabilirseniz daha güzel cihazlar çıkabilir. Ödevler için bir iPad bakabilirsiniz. Bluettoth klavye mouse da destekliyor zaten. Daha iyi bir performans elde edersiniz tahminimce. ya da Samsung'un giriş seviyesi tabletleri sizi daha mutlu edecektir.
Şahsi fikrim ise almamanız yönünde. Günümüzde güncelliğini ve performansını yitiren cihazlar. İşinizi görmekten çok başınıza iş açacaktır.

Hocam öncelikle merhaba,
Baktığınız cihazların bataryası büyük ihtimalle ölüdür. Bataryası olmadan da MacBook çöp diyebiliriz. Tam performansta bile çalışmıyor bataryası ölünce.
Attığınız cihazlar donanım bakımından yetersiz. Bakıyorsanız en az 8 GB RAM'li ve SSD'li modellere bakmalısınız.
2000TL'ye aldığınız MacBook sizi mutlu etmez. Tövbe edip kaçarsınız diye düşünüyorum.
Üzerine biraz daha koyabilirseniz daha güzel cihazlar çıkabilir. Ödevler için bir iPad bakabilirsiniz. Bluettoth klavye mouse da destekliyor zaten. Daha iyi bir performans elde edersiniz tahminimce. ya da Samsung'un giriş seviyesi tabletleri sizi daha mutlu edecektir.
Şahsi fikrim ise almamanız yönünde. Günümüzde güncelliğini ve performansını yitiren cihazlar. İşinizi görmekten çok başınıza iş açacaktır.
Tamam çok teşekkür ederim : )

Yeni konular

Geri
Yukarı