MacBook almak mantıklı mı?

Timur58

Hectopat
Makaleler
1
Merhabalar. MacBook almak mantıklı mı?
Merak ettiğim MacBook gündelik için iyi midir?
Artık oyunların çoğunu bıraktım, sadece Europa Universalis IV ve Hearts of Iron IV oynuyorum. Bunları da en fazla 2 saat oynarım.

Bildiğim kadarıyla pil ömrü bayağı uzun ömürlü. Aslında bir taraftan üniversite için almayı düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. MacBook almak mantıklı mı?
Merak ettiğim MacBook gündelik için iyi midir?
Artık oyunların çoğunu bıraktım, sadece Europa Universalis IV ve Hearts of Iron IV oynuyorum. Bunları da en fazla 2 saat oynarım.

Bildiğim kadarıyla pil ömrü bayağı uzun ömürlü. Aslında bir taraftan üniversite için almayı düşünüyorum.

Şahsen şu sıralar bende oyunu bırakıp almayı düşünüyorum. Günlük kullanım ve okul için mükemmel bir ürün. Bootcamp üzerinden Win kurulup basit oyunlarda oynanabilir.

Gündelik ve iş için kullanacaksınız çok mantıklı. Çalıştığım ofiste MacBook kullanıyorum ve inanılmaz rahat ve stabil çalışıyor. Pil ömrüde uzun.

Pil ömrü özellikle yeni M1, M1 Pro ve M1 Max işlemcilerde daha da arttı. ARM mimarisine geçildiği için enerji tüketimleri azaldı.

Oyun oynayan MacBook tercih etmemeli. Onun dışında iş ve okul için harika cihazlar. Özellikle Photoshop yada Video Edit yapıyorsanız performansı harika cihazlar. Yazılım için de çok kullanışlı. En fazla platform desteğini sunuyorlar.

Pil ömrü özellikle yeni M1, M1 Pro ve M1 Max işlemcilerde daha da arttı. ARM mimarisine geçildiği için enerji tüketimleri azaldı.

Oyun oynayan MacBook tercih etmemeli. Onun dışında iş ve okul için harika cihazlar. Özellikle Photoshop yada Video Edit yapıyorsanız performansı harika cihazlar. Yazılım için de çok kullanışlı. En fazla platform desteğini sunuyorlar.
Peki hocam SSD RAM yükseltme olabiliyor mu?
Universalis IV ve Hearts of Iron IV bunlar kaldırır mı bunlar hafif oyunlar diye biliyorum.
Olmazsa ultrabook bakarım.

Universalis IV ve Hearts of Iron IV bunlar kaldırır mı bunlar hafif oyunlar diye biliyorum.
Olmazsa ultrabook bakarım.
Yeni M1 serisi işlemcilerde RAM ve Dahili SSD yükseltmesi yapamazsın. Sadece satın alırken yükseltme seçeneği var. Oyunlara verdiği performansı istediğin modele göre YouTube üzerindeki testlerden bakabilirsin.

Şahsen şu sıralar bende oyunu bırakıp almayı düşünüyorum. Günlük kullanım ve okul için mükemmel bir ürün. Bootcamp üzerinden Win kurulup basit oyunlarda oynanabilir.

Oynayamazsın M1 alırsan.
Olmazsa Ultrabook bakarım.

M1 bir Mac'e en ufak şeyi bile yükseltemezsin hepsi mantık kartına lehimli hatta bellekler direkt olarak M1 çipe lehimli.

Geri
Yukarı