MacBook Bootcamp "no bootable device insert Boot disk and press any Key" hatası

UluçErdal

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, 2008 başında çıkmış MacBook'um var Intel işlemcili, Windows 7 kurmaya çalıştım ilk başta Bootcamp'ta en üstte olan Windows 7 yükleme diski yarat sekmesi görünmüyordu Xcode ile Bootcamp dosyaları içersinden Info.plist içersinden bir iki ayar yaptım, sekme geldi tam her şey güzel derken ISO dosyası yüklendi flash belleğe ama Mac tekrar başlayınca siyah ekranda "no bootable device insert Boot disk and press any Key" yazısını görüyorum ve hiçbir tuş çalışmıyor. Kapatıp tekrar açınca option tuşu ile başlatınca MacOS'in yüklü olduğu kısım ve Recovery HD var Windows'ta çıkmıyor. Windows 10'da denedim aynı. Ben bu bilgisayara mecburi CD ile mi yükleme yapmam lazım bilen biri varsa yardımcı olabilirse çok sevinirim. Merak ettiğiniz ne varsa atabilirim.

Yapacagınız şu. MacOS açıkken Refind yükleyeceksiniz. Bu çoğu medyadan Boot edebilmenizi sağlayacak ya da benim yaptığım gibi Mac cihazınıza özel Windows sürümü yapacaksınız. İstediğiniz sürümü alıp ISO düzenleyeceksiniz içine sizin Driverlerinizi gömeceksiniz.

Son düzenleme:
Gerek yok refind cihazınıza uygun ise Boot eder.

Çok sağ olun hemen deniyorum sonuçu yazacağım.
Gerek yok refind cihazınıza uygun bulursa Boot eder.

Şey soracağım şimdi flash belleğe Bootcamp'i hallettim refind de indirdim refind bin dsoyası geldi bunu flashamı atayım ne yapmam gerek ya da bir setupmı bu ya da kapatıp tekrar açarken optiun tuşu ile gözüküyor mu bir yardım edebilir misiniz?

Son düzenleme:
CD ile indirdiğiniz dizine geçin, ZIP dosyasını açın ve komut ile yükleyin. Refind SIP kaldırılmasını gerekiyor yeni nesil MacOS 10.11 ve sonrasında. (Yanlış yazmışım düzelttim 10.11 olacaktı.)

Son düzenleme:
CD ile indirdiğiniz dizine geçin, ZIP dosyasını açın ve komut ile yükleyin. Refind sıp kaldırılmasını gerekiyor yeni nesil macOS 10.1 ve sonrasında.

Benim ki 10.7. 5 lion yüklü şimdi deniyorum her şeyi olmazsa alırım CD yüklerim napayım.
CD ile indirdiğiniz dizine geçin, ZIP dosyasını açın ve komut ile yükleyin. Refind sıp kaldırılmasını gerekiyor yeni nesil macOS 10.11 ve sonrasında. (yanlış yazmışım düzelttim 10.11 olacaktı.)

Şimdi şöyle anlatayım her şeyi hallettim bilgisayarı tekrar başlattım ve refind ekranı geldi en solu 1.olarak söylüyorum 1.sırada macOS 2 ve 3'te Windows logoları vardı ne olduğu bilmiyordum 2.le başladım ama fark etmedi 2 veya 3 ikisinde de aynı hatayı aldım başlıkta yazdığım atladığım bir yer olabilir mi?

Son düzenleme:
Refind ekranı geldiyse doğru yüklemişsin. Atladığın yerden ziyade kullandığın ISO o Mac'i Boot etmiyor olabilir. Uygun bir ISO yaz USB'ye. UEFI falan dene. Mac bölümünü biçimlendirme yoksa Refind gider Boot edemezsin.

Geri
Yukarı