MacBook ekranını mikrofiber ile silince dikey izler gözüküyor

vodkajaz

Centipat
Daha fazla  
Ekranı mikrofiber ile silmiştim ıslak olarak resimdeki gibi silinen yerde dikey izler flaşla bakınca gözüküyor. Flaşsız veya ekran kapalıyken gözükmüyor normal de de gözükmüyor. Sebebi ne olabilir?

1704101508687.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Güzel silmen gerek. Apple boşuna temizleme bezi çıkarmadı. Çok eleştirildi ancak bu durumu engellemek için çıkardılar.

Ben de o pahalı bezden henüz kullanmıyorum ama durumu atlet ve ekran temizleme spreyi ile çözebiliyorum. Sildiğin bezin gözenekleri ne kadar küçük olursa o kadar iyi siliyor.

Güzel silmen gerek. Apple boşuna temizleme bezi çıkarmadı. Çok eleştirildi ancak bu durumu engellemek için çıkardılar.

Ben de o pahalı bezden henüz kullanmıyorum ama durumu atlet ve ekran temizleme spreyi ile çözebiliyorum. Sildiğin bezin gözenekleri ne kadar küçük olursa o kadar iyi siliyor.

Dediğiniz gibi sildim şu an yok oldular ne olur bilemiyorum bir beze 650 700 vermek konusunda emin değilim.

Öncelikle tekrar hayırlı olsun dostum. Bende sipariş geçtim dün gece haftaiçi elimde olacak inşallah. Hangi ürünü aldınız silmek için link paylaşabilir misiniz ?

Öncelikle tekrar hayırlı olsun dostum. Bende sipariş geçtim dün gece hafta içi elimde olacak inşallah. Hangi ürünü aldınız silmek için link paylaşabilir misiniz?

Size de hayırlı olsun cihaz canavar gibi cidden dedikleri gibi rüya gibi bir ekran, stüdyo kalitesi hoparlörler var ve ısınmıyor. Ben ilbays mikrofiber aldım ama A101'den aldığım clean&fun kendi mikrofiber bezi daha iyi geldi sanki. Fiber olunca ekranda iz bırakmıyor önce hafif ıslatıp sonra kurulayın. Çağrı beyin dediği gibi gözeneği en az olanı bakın.
Bu da A101 bu sanki daha iyi geldi bilemiyorum:

1704106030117.png

Size de hayırlı olsun cihaz canavar gibi cidden dedikleri gibi rüya gibi bir ekran, stüdyo kalitesi hoparlörler var ve ısınmıyor. Ben ilbays mikrofiber aldım ama A101'den aldığım clean&fun kendi mikrofiber bezi daha iyi geldi sanki. Fiber olunca ekranda iz bırakmıyor önce hafif ıslatıp sonra kurulayın. Çağrı beyin dediği gibi gözeneği en az olanı bakın.
Bu da A101 bu sanki daha iyi geldi bilemiyorum:

Eki Görüntüle 2070900
A101 olanı mı tavsiye ediyorsunuz yani siz ? Valla bende Vatandan 12 taksit M3 Pro versiyonuna yönelmiştim ama telefonda alınca sizin ürüne yöneldim onu da 6 taksitle gayet iyi fiyat. Açıkçası ekranı ve akıcılığı ben şimdiden heyecanlandırıyor.

A101 olanı mı tavsiye ediyorsunuz yani siz ? Valla bende Vatandan 12 taksit M3 Pro versiyonuna yönelmiştim ama telefonda alınca sizin ürüne yöneldim onu da 6 taksitle gayet iyi fiyat. Açıkçası ekranı ve akıcılığı ben şimdiden heyecanlandırıyor.
Evet çünkü ilbaystan çok memnun kalmadım yalnız ilbays isim yapmış ve çok memnun olanlar var ekrana zarar veririm diye çok fazla deneyip silmiyorum.Ekran cidden muhteşem normal laptop ekranına dönünce bu ne diyorsunuz.

Sarı olan a101 bezi diğeri ilbays :
1704106846154.jpeg

Evet baya belli oluyor fark ama sanki ilbays daha rahat silermiş gibi gözüktü. Belki de ilk başta iz bırakmasının sebebi de aradaki boşlukların çok ve noktaların büyük olması olabilir. Bakalım bende birini alırım artık iş görmezse değiştiririz yapacak bir şey yok. Teşekkürler detaylı bilgilendirme için tekrar :)

Dediğiniz gibi sildim şu an yok oldular ne olur bilemiyorum bir beze 650 700 vermek konusunda emin değilim.
Vermenize gerek yok. Dediğim gibi, beyaz atlet ve temizlik suyu ile çözersiniz işi. Ekrana parmağınızla dokunmayın eğer bir süre boyunca temizlenmez ise ekranda yapışır kalır. Çok kaliteli bir ekran, belki de dizüstünün sahip olabileceği en iyi ekran MacBook'larda var ancak bu şekilde bir handikapları var. Temizliklerine özen isterler.

Benim izler gitmiyor Apple servisten randevu alacağım sanırım.

Arkadaşlarım Apple serviste ekran izopropil alkol le temizlendi cam gibi yaptılar tekrar olursa ekranı değiştiririz kafanıza takmayın dediler. Su iz yapıyormuş. Kendileri de A101 bezi kullanıyormuş. İzopropil alkol veya camsil kullanın dediler. İzopropil alkol alacağım artık. İlbays yüzeyi iz yapıyor sakın ola almak gibi bir hata yapmayın. Temizlerken cihazı yatırıp yapıyorlar yan olarak izopropil alkol ve A101 bezi. Alacaklara tavsiye olsun.
Klavyeyi de aynı şekilde temizlediler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı