Macbook için macOS Catalina kurulum imajı

deMarc

Kilopat
MacBook Air 2017 bilgisayarıma Time Machine'den yedek almadan format atmıştım, belki Sierra'ya geri dönebilirim diye ama yapamadım. Şimdi elimde ne Recovery yapabileceğim bir yedek, ne de kurulum yapabileceğim bir Boot USB'si var. İhtiyacım olan şey Catalina için imaj dosyasını Windows bilgisayarıma indirmek, elimdeki bir USB'yi bunun için uygun şekilde formatlayıp Boot USB'si haline getirip bunun üzerinden MacBook'a sıfırdan kurulum yapmak. Acaba şu rehberden macOS Catalina 10.15.1 AMD & Intel sürümü V2 (yenilenen sürüm) adlı torrent dosyasını indirsem işimi görür mü yoksa sadece Hackintosh için mi kullanılabilir bu dosya? Bu değilse DMG uzantılı imaj dosyasını App Store dışında nereden indirebilirim?

Ayrıca TransMac yazılımı ile önceden oluşturduğum High Sierra Boot USB'sine kurulum aşamasında hasarlı dedi MacBook. Alternatif ve daha sorunsuz bir yöntem var mı Boot USB'si oluşturmak için?

Son düzenleyen: Moderatör:
Internet Recovery dediğimiz Recovery modda WiFi üzerinden macOS Catalina'yı indirip kurmaksa iki kere denedim ve ikisinde de tam 2 dakika kala pkdownload hatası aldım, artık bağlantı mı kopuyor anlamadım. Güncel imajı indiriyorum, teşekkürler. Peki boot USB'si için tavsiye edebileceğiniz bir yöntem var mı?

Internet Recovery dediğimiz Recovery modda WiFi üzerinden macOS Catalina'yı indirip kurmaksa iki kere denedim ve ikisinde de tam 2 dakika kala pkdownload hatası aldım, artık bağlantı mı kopuyor anlamadım. Güncel imajı indiriyorum, teşekkürler. Peki boot USB'si için tavsiye edebileceğiniz bir yöntem var mı?
İnternet Recovery için Option-Command-R ya da Shift-Option-Command-R tuşlarını kullanman gerekiyor. Dönen bir küre gelmesi lazım. USB yazdırmak için Transmac yeterli.

Internet Recovery'e giriş yaptım şu anda yükleme yapıyor, inşallah bu kez tamamlanır. Yalnız şu sitedeki açıklamaya göre bilgisayar satın aldığımızda üzerinde bulunan işletim sistemi indirilerek yüklenir yazıyor, bende Catalina yüklemesi açıldı direkt olarak. Sanırım APFS ve 64 bit standardına bir kez geçiş yapıldıktan sonra Sierra'ya dönmek artık mümkün olmuyor.

4 saat diyor indirme ve kurulum için sanırım. İşin kötüsü bilgisayarı ellemeyince hibernation durumuna geçiyor, 4 saat boyunca elim touchpad'de bunu mu bekleyeceğim ben :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı