macOS Catalina kurulum USB'si oluşturma

deMarc

Kilopat
MacBook Air'imin SSD'sini değiştirdim ancak elimde kurulum USB'si yoktu. Internet Recovery üzerinden indirmeye çalışıyorum 1-2 saat indirdikten sonra "yaklaşık 2 dakika kaldı" noktasında indirme takılıyor. İnternette arama yaptım, bu şekilde indirmesi son 2 dakikada takılan çok kişi var. O yüzden ınternet Recovery ihtimali kapalı. Acaba kurulum sırasında internete ihtiyaç duymadan doğrudan Boot USB'si oluşturabilecek sürümü nereden bulabiliriz? İnternette app Store'dan indirilebileceği söyleniyor ama onu indirebilmem için öncelikle app Store'u açabileceğim bir işletim sistemi olması lazım elimde. Ben Windows bilgisayarıma DMG dosyasını indirip, transmac tarzı bir programla kurulum USB'si oluşturmak istiyorum. Nereden indirebiliriz bu kurulum imajını?

Son düzenleyen: Moderatör:
DMG olarak bulduğum çeşitli formatlar var ama hemen hiçbiri sıfırdan BOOT USB'si oluşturmak için uyumlu değilmiş, zaten kurulu olan OS'un üzerine güncelleme vs yükleyicileriymiş.

Şurada Intel işlemciler için paylaşılmış olan versiyonu indirip kurulumu yapabildim zaten, teşekkür ederim.

Bununla ilgili 2 konu açtım. Buraya yazmam uygun mu bilmiyorum direk siliyorlar bazen :) üstte belirtilen konudaki raw dosyasını Win32 disk imager ile USB ye yazdırıyorum. Kurulum esnasında PC yeniden başlıyor ve Clover geliyor ekrana.sonrasında entere basınca siyah dos ekranı geliyor. Macbook Pro kullanıyorum. 20 gün oldu bir türlü çözemedim. Tüm sürümleri denedim. Buradaki tüm paylaşılan imajları ve rawları denedim fakat olmadı.

BalenaEtcher Programını kullanıyorum stabil bir şekilde çalışıyor tavsiye ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam allah razı olsun senin gibi adamlar hep var olsun. Flex kabloda sorun varmış değiştirdim. Düzeldi şükür.
istanbul tuzladaysanız elimde bir usb var catalinannın son sürümü olan bir günlük ödünç verebilirm isterseniz ?

BalenaEtcher Programını kullanıyorum stabil bir şekilde çalışıyor tavsiye ederim.
Size de tavsiyeniz için çok teşekkür ediyorum. Sorunu çözdüm şükürler olsun.
Başka bir mac'e erişme imkanın var ise:
How to create a bootable macOS Catalina 10.15 USB install drive [Video]
Bu makale işini görür, ben buradan yapmıştım.
Desteğiniz için teşekkür ederim. Çok sağolun.

Yeni konular

Geri
Yukarı