MacBook ile MacBook Pro takas etmeye değer mi?

Moneymoon

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Merhaba, elimde ikinci bilgisayar olarak kullandığım ve genel olarak işimi görüp memnun olduğum bir MacBook (2010 Polycarbonate Unibody) var, bu cihaz maximum 16 GB DDR3 RAM desteği var ve ben yalnızca bir slota 8 GB RAM taktım (diğer slotta 13 yıl önce gelen 1 GB DDR3 duruyor)+240 GB bir SSD ile mekanik diskten kurtuldum ve bir şekilde çalıştıramadığım Bluetooth dışında memnunum (aynı Airport karttan güç alan Wi-Fİ sorunsuz) ancak bu bilgisayarın üzerine +2,5 bin ile 2015 MacBook Pro (Retina MacBook, 13 inç Intel Graphics+8GB RAM modeli) teklifi var bir arkadaşımın. Cihazdan genel olarak memnunum ve eğer geçersem RAM miktarını bir daha yükseltemeceğim için emin olamıyorum (keza SSD içinde dönüştürücü aparat gerek olacak), bana burada tek artısı malzeme+panel kalitesi ve arkadan aydınlatmalı klavye olacak bir yükseltme için daha az yükseltme kapasitesi olan ama daha güncel bir cihaza geçmeye değer mi? Farkındayım iki cihaz da eski ancak 2010 MacBook bile işimi görüyor, zaten ana bilgisayarım değil. Böyle internete girsin, seyahatlerde işimi görsün modunda bir bilgisayar olarak kullanıyorum, performansından da memnunum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı