MacBook kılıf ekran koruyucu ve klavye koruyucu kullanmak cihaza zarar verir mi?

Saf alkol aşındırabilir ama yüzde 70 izopropil alkol genelde bu tarz glass coated ekranlar için öneriliyor. Su daha kötü yapar kullanmanı önermem. Bir de kullandığın sıvıyı ekrana değil de beze sıkıp temizlerden sıkıntı çıkma olasılığı azalır.

Zaten ekrana sıkmıyorum. Alkol de deneyebilirim.
Saf alkol aşındırabilir ama yüzde 70 izopropil alkol genelde bu tarz glass coated ekranlar için öneriliyor. Su daha kötü yapar kullanmanı önermem. Bir de kullandığın sıvıyı ekrana değil de beze sıkıp temizlerden sıkıntı çıkma olasılığı azalır.

Güncelleme babamın MacBook'una ekran jealtini taktık ve görüntü rezalet oldu keskinlik tamamen gitti. Ekranda iz kalma olayı ise artılmış su ile silince çözüldü. Ekranı silmeden önde her sefer tozları ekrandan uzaklaştırırım umarım çizilmez.

Son düzenleme:
Konuyu hortlatıyorum ama bunu denemenizi önermiyorum. MacBook kılfımın yanında gelen klavye koruyucu 1 ay kullanıp köşeye attım ancak ekranda dümdüz bir çizgi var artık. Bence olumsuz etkiliyor ki, sonucu da gördüm. Klavye koruyucudan bahsediyorum tabii.

Merhaba şuan ekran koruyucu ya da klavye koruyucu kullanıyor musunuz ? Ben sadece dışa takılan koruyucu kılıf aldım ancak diğerlerini tavsiye eder misiniz ? M2 air.

Merhaba şuan ekran koruyucu ya da klavye koruyucu kullanıyor musunuz ? Ben sadece dışa takılan koruyucu kılıf aldım ancak diğerlerini tavsiye eder misiniz ? M2 air.

Kesinlikle uzak durun. Dıştaki koruyucu da ekran yerine kasanın tamamını kaplıyorsa cihazın soğutmasına negatif etki eder. Zate Air’dr fan da yok.

M1 air için şu an sadece dışta ekranı kapsayacak şekilde koruyucu kullanıyorum. Altta pasif soğutmaya etki etmemesi için kullanmıyorum. Klavye, ekran koruyucu da kullanmıyorum.

Merhaba herkese, konuyu tekrar bir hortlatıyorum kusura bakmayın. Sizin bu geçtiğiniz yollardan şu an ben geçiyorum o yüzden mecbur kaldım :) şu an elimde MacBook M1 Air 2020 model laptop var ve dış kasa korumasını aldım şimdi de bir adet ekran koruyucu alayım diyordum. Biraz yaptığım araştırma sonucu nanoglass bir koruyucu almaya karar vermiştim lakin bu konudaki tartışmaları okudum ve fena şekilde kafam karıştı bu yüzden ekran koruyucu işini biraz erteledim. En son önerilen nedir hocam MacBook ekranına koruyucu film veya nano glass cam takmıyor muyuz?

Zaten ekrana sıkmıyorum. Alkol de deneyebilirim.

Güncelleme babamın MacBook'una ekran jealtini taktık ve görüntü rezalet oldu keskinlik tamamen gitti. Ekranda iz kalma olayı ise artılmış su ile silince çözüldü. Ekranı silmeden önde her sefer tozları ekrandan uzaklaştırırım umarım çizilmez.

Hocam en son hangisinin en iyi yol olduğuna karar verdin? “Ekran koruyucu kullanmadan arıtılmış su ile ekranı düzenli temizlemek” en mantıklısı diyorsun anladığım kadarıyla değil mi?

Son düzenleme:
Ben sadece dış kasa koruyucu kullanıyorum.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı