MacBook M.2 Pro mu M3 çipli MacBook Pro mu alınır?

River16

Centipat
Daha fazla  
MacBook M.2 Pro çipli MacBook Pro mu M3 çipli MacBook Pro mu almalıyım? Hangisi daha iyi? (14 inç olan modeller)
Link ekleyeyim hatta modelleri daha net anlatmış olurum. Alışveriş olarak site önerisine veya MacBook'lara benzeyen başka PC öneriniz varsa onlara da açığım ama 2.elde değeri en az düşen marka Apple olduğu için Apple düşünüyorum tiplerinden dolayı bir de. Şu an ki bilgisayarım HP 10 yıllık. Telefonum iPhone o yüzden Mac de kullanabilirim diye düşünüyorum.

https://www.apple.com/tr/shop/buy-mac/macbook-pro/14-inç-uzay-grisi-8-çekirdekli-cpu’ya-ve-10-çekirdekli-gpu’ya-sahip-apple-m3-çip-8-gb-bellek-512gb#

Son düzenleme:
M3 elbette ama M.2'de iş görür, RAM kesinlikle 16 olmalı.

M.2 Pro çipi kast ettim yalnız. M.2 vs M3 değil. M2pro/m3 olarak dedim PC boyutları aynıymış ama çipleri farklı tercih etmiş bu sefer Apple.

Kullanım amacınız nedir?

Henüz üniversite öğrencisi değilim ama yakın zamanda olurum umarım mühendislik bölümleri düşünüyorum hangisi tutarsa artık. Onun dışında şu anda dizi/film izleme Google ve ara sıra da oyun için kullanıyorum (Sims 4 oynanıyormuş Mac'lerde bende de o var ) aşırı oyun düşkünü değilim. Yanımda taşıyabileyim istiyorum bir de.

Son düzenleme:
M.2 Pro çipi kast ettim yalnız. M.2 vs M3 değil. M2pro/m3 olarak dedim PC boyutları aynıymış ama çipleri farklı tercih etmiş bu sefer Apple.

Henüz üniversite öğrencisi değilim ama yakın zamanda olurum umarım mühendislik bölümleri düşünüyorum hangisi tutarsa artık. Onun dışında şu anda dizi/film izleme Google ve ara sıra da oyun için kullanıyorum (Sims 4 oynanıyormuş Mac'lerde bende de o var ) aşırı oyun düşkünü değilim. Yanımda taşıyabileyim istiyorum bir de.

Günlük işler veya sadece yazılım geliştirme için kullanacaksanız M2 veya M3 işlemcilimin 16 GB RAM olan bir MacBook Air yeterli olacaktır. Render, oyun (ağır oyun) vb yüklü işler için kullanacaksanız Pro modelini alabilirsiniz. Ben MacBook Air M2 kullanıyorum gayet memnunum, fan eksikliğini hiç yaşamıyorum, günlük işler, kod yazma vb işler, enstrüman bağlayıp kayıt alma gibi işler için Air yeterli ve Pro serisine göre taşımak her yerde kullanmak daha kolay. Ancak ileride ağır işlemler için kullanacaksanız MacBook Pro M2Pro serisini tercih edebilirsiniz.

Ben de geçen hafta ikisi arasında kalıp tercihimi M2 Pro'dan yana kullandım. M3 Pro alamayacaksanız M2 Pro alın derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı