Çözüldü Xiaomi Mi Band 4 verileri Xiaomi Smart Band 8 Active'e nasıl aktarılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

DNA

Megapat
Süper Moderatör
Makaleler
7
Yer
Türkiye Cumhuriyeti
Merhaba. Xiaomi Smart Band 8 Active bileklik aldım. Xiaomi Mi Band 4 verileri Zepp Life'ta duruyordu. Orada da Facebook, Zepp Life, Xiaomi hesabı ile veriler senkronizeydi. Üstüne sağlık ile senkronize ettim. Xiaomi Smart Band 8 Active için ise veriler Mi Fitness uygulamasına kaydediliyor. Orada da aynı şekilde hesapları açmama rağmen hiçbir şekilde veriler aktarılmıyor. Zepp Life'tan aktar seçeneği boş bir sayfaya atıyor. Mi Sports diye bir uygulamaya girmeye çalıştığını gördüm.

iPhone 8 Plus ve iOS 15.5 kullanıyorum. Aktarmanın başka yolları var mı? Oturumları açıp kapatmayı dahi denedim fakat olmadı. iPad 8 iPadOS 17.3 ile uygulamaları yükleyip denesem olur mu?

Çözüm
Hocam ben Android kullanıcısıyım. Ben de Band 5'ten Smart Band 8 Active'ye geçtim. Direkt zepp Life'dan verileri aktara bastım oldu. Android/iOS ile ilgili olabilir mi?

iOS ile ilgili diye düşünmüştüm başta. Aktarmaya basınca beyaz, boş bir https://user.huami.com/oauth2/index.html#/login?client_id= ile başlayan sayfaya atıyordu. Hiçbir şey yüklenmiyordu. 3-4 tarayıcı denedim. Yetmedi bilgisayarda da tarayıcıya yapıştırdım.

2 saatlik uğraşın ardından şimdi çözdüm. Şans eseri beyaz sayfa yüklenmeye başladı. O linkle ilgili bir sorun vardı ve düzelttiler diye düşünüyorum. Zepp Life ile oturum açma ekranı geldi. Ben de bilgileri girdim. İlk denemede bir şey olmadı. İkinci kez denedim, Safari'de çerezlerin vs. açık olduğuna emin oldum. Ardından tekrar Zepp Life ile oturum açma ekranını geçip izin verdim ve uygulamayı açtım. Şansıma şu an aktarıyor.

Bir yıllık verileri aktarmak 10 dakika sürer yazıyor. Bakalım 4.5 yıllık veriler ne kadar sürecek?
Hocam ben Android kullanıcısıyım. Ben de Band 5'ten Smart Band 8 Active'ye geçtim. Direkt zepp Life'dan verileri aktara bastım oldu. Android/iOS ile ilgili olabilir mi?

iOS ile ilgili diye düşünmüştüm başta. Aktarmaya basınca beyaz, boş bir https://user.huami.com/oauth2/index.html#/login?client_id= ile başlayan sayfaya atıyordu. Hiçbir şey yüklenmiyordu. 3-4 tarayıcı denedim. Yetmedi bilgisayarda da tarayıcıya yapıştırdım.

2 saatlik uğraşın ardından şimdi çözdüm. Şans eseri beyaz sayfa yüklenmeye başladı. O linkle ilgili bir sorun vardı ve düzelttiler diye düşünüyorum. Zepp Life ile oturum açma ekranı geldi. Ben de bilgileri girdim. İlk denemede bir şey olmadı. İkinci kez denedim, Safari'de çerezlerin vs. açık olduğuna emin oldum. Ardından tekrar Zepp Life ile oturum açma ekranını geçip izin verdim ve uygulamayı açtım. Şansıma şu an aktarıyor.

Bir yıllık verileri aktarmak 10 dakika sürer yazıyor. Bakalım 4.5 yıllık veriler ne kadar sürecek?

Çözüm

2 saatlik uğraşın ardından şimdi çözdüm. Şans eseri beyaz sayfa yüklenmeye başladı. O linkle ilgili bir sorun vardı ve düzelttiler diye düşünüyorum. Zepp Life ile oturum açma ekranı geldi. Ben de bilgileri girdim. İlk denemede bir şey olmadı. İkinci kez denedim, Safari'de çerezlerin vs. açık olduğuna emin oldum. Ardından tekrar zepp Life ile oturum açma ekranını geçip izin verdim ve uygulamayı açtım. Şansıma şu an aktarıyor.

Hocam inanır mısınız ben de aynısını yaşamıştım. Sayfa beyaz kalmıştı. Sonra zar zor yükleme ekranı geldi. Benim 3 yıllık verileri 7-8 dk gibi bir sürede yüklemişti.

Hocam inanır mısınız ben de aynısını yaşamıştım. Sayfa beyaz kalmıştı. Sonra zar zor yükleme ekranı geldi. Benim 3 yıllık verileri 7-8 dk gibi bir sürede yüklemişti.

2 saattir uğraşıyorum garip garip iş yapmışlar. Niye beyazda kalıyor mesela? Anlamadım. Bakalım benimki ne kadar sürecek?

Yaklaşık yarım saat sürdü fakat bazı verileri eksik aktarmış gibi görünüyor. Biraz bekleyince geliyorlar belki kalanlar da gelir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı