MacBook M1 mi alınmalı M3 mü?

Mert Kavak

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Bilgisayar bilimleri okuyorum MacBook almak istiyorum. Yazılım için MacBook M1 air 512 GB 16 GB RAM almayı planlıyorum onun yerine M3 air 8 GB RAM 256 GB SSD alabilirim. Edit 3D isi falan hiç alakam yok. Kıytırık 1650 laptopumdan bunlar arasında geçiş yapmak istiyorum. M1 islemci olarak geri kalsa da RAM konusunda daha iyi olduğundan M1 mı alsam acaba. M.2 ile de performans farkı yok o yuzden bakmadım ama fiyatı ikisi ortasında cihaz varsa alabilirim hangisini tercih etmeliyim? Ögrenci indirimiyle alacağım. (13.3) olursa daha iyi

Mümkünse M3 16 GB Ram (depolamayı harici olarak halledersin gerek yok fakat ram'i halledemezsin) bütçe daha kısıtlıysa M2 16 GB Ram alabilirsin daha güncel olur M1'e göre.

Merhaba. Bilgisayar bilimleri okuyorum MacBook almak istiyorum. Yazılım için MacBook M1 Air 512 GB 16 GB RAM almayı planlıyorum onun yerine M3 Air 8 GB RAM 256 GB SSD alabilirim. Edit 3D isi falan hiç alakam yok. Kıytırık 1650 laptopumdan bunlar arasında geçiş yapmak istiyorum. M1 islemci olarak geri kalsa da RAM konusunda daha iyi olduğundan M1 mı alsam acaba. M.2 ile de performans farkı yok o yuzden bakmadım ama fiyatı ikisi ortasında cihaz varsa alabilirim hangisini tercih etmeliyim? Ögrenci indirimiyle alacağım. (13.3) olursa daha iyi.

MacBook Pro 16 GB RAM 512 GB depolama M3 işlemcili öğrenci indiriminden 55.000 TL alabilirsin bilgin olsun. Bu 14 inç ekranı.

GPU performansı açısından 10-15 dakikalık kullanımdan sonra m3 ile m2'nin çok benzer performans verdiğiyle alakalı bir video izledim. Örnek olarak m3 başlangıçta 40fps m2 35fps. 10-15 Dakikalık kullanımdan sonra m3 35 fps m2 33 fps. Umarım anlatabilmişimdir yani sıcaklık değerleri yükseldiğinde çok yakınlar. Benim tavsiyem bütçeyi de göz önüne alarak m1 alman anladığım kadarıyla günlük kullanım için alıyosun zaten çok fazla performansa ihtiyacın olmayacak. İhtiyacın olduğu noktada da m1 kazanılacak bir kaç dakika haricinde bütün işini görecektir.

M3 Air alma, M2 al.

Hangi modelinden bahsetmişsin bilmiyorum ama eğer Air alacaksan M3 Air'in M2'den farkı yok.

M3 çıkınca sanırsam M2'de biraz indirim almış ve M3 Air'in parasına M2'ye RAM falan ekle (depolamayı harici SSD ile hallet, önceliğin RAM olsun) yakın fiyata denk ediyorsa fanlı M2 tercihin olsun

mesut çevik in son videosuna ya da Marques Brownlee'nin son videosuna bakmanı öneririm

Yeni konular

Geri
Yukarı