Macbook Nasıl Bir Bilgisayar?

Oyun oynamıyorsanız kesinlikle Macbook alın. Late 2008 Macbook Pro ve 2012 Mid Macbook Pro olmak üzere 2 cihaza sahibim. SSD yükseltmesi hariç başka hiçbir şey yapmadım performansı ilk gün gibi. 2008 ve 2012'de çıkan Windows laptoplar tarihi eser muamelesi görüyor şuan. Uzun ömürlü olsun kasmasın çökmesin rahat kullanılsın oyunla işim yok diyorsan Macbook.
Aynı iphone gibi yıllar geçse bile gerçekten kasmıyor öyle mi?

Iphone kasar Macbook kasmaz. Late 2008 Core 2 Duo işlemcide bile kasmadan iMovie kullanabiliyorum. Mid 2012 ve üstü Macbook Pro alabilirsin. Çok rahat 5-10 yıl götürür.

Yani youtube'dan ders dinlemek, notlardan ödev yazmak, gerektiğinde fotoğraflarımı ve videolarımı düzenlemek. Bunları yaparkende yıllarca kullansam bile Macbook kasmaz diye düşünüyorum. Yanlış mı düşünüyorum?
Doğru düşünüyorsunuz. Arkadaşlarımızında dediği gibi önceliğiniz oyun oynamak olmadığı sürece MacOS tercih etmelisiniz.

Fazla soru sordum ama en ucuzunu alacak kadar bütçem var. 5000 civarı... almalımıyım yoksa para biriktirip daha üst modeller mi? Kötü mü en alt modeli, pişman olmam inşallah.
Estağfurullah bizler cevap vermek için bu forumdayız zaten Yusuf bey. 2012 mid ve üstü bir cihaz 5000TL'ye rahat rahat bulabilirsiniz. Hangi şehirdesiniz acaba önerebileceğim yerler olabilir.

Estağfurullah bizler cevap vermek için bu forumdayız zaten Yusuf bey. 2012 mid ve üstü bir cihaz 5000TL'ye rahat rahat bulabilirsiniz. Hangi şehirdesiniz acaba önerebileceğim yerler olabilir.
İstanbul'da yaşıyorum. Teknosa gibi yerlerden almayı düşünüyorum ama eğer önereceğiniz daha uygun sıfır alacağım biryer varsa oraya yönelebilirim.

Macbook Pro 2017-2018 alabilirsin. Sahibinden.com üzerinden veya İstanbulda isen Enes İletişime gidip cihazları test edip alabilirsin. Garantisi olduğu sürece 2. El almaktan çekinme Macbook kullanıcıları genelde aldıkları cihazın değerini bilen insanlar olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı