MacBook önerisi

dodicx

Decapat
Daha fazla  
Selam, MacBook Air 13” 2014 başı bilgisayardan M2 işlemcili Mac'e geçmek istiyorum fakat hangisini almalıyım hiçbir fikrim yok, fikirlere açığım & kullanan kişilerde yazarsa çok sevinirim. Bilgisayarda kullanacağım şeyler:
  • Uygulamalar: After Effects, Lightroom, Premiere Pro ve Photoshop.
  • Yazılım'la uğraşmak istediğim için: PyCharm ve Visual Studio ya da aklınıza gelebilecek diğer editörler.
  • Oyun olarak: LoL ve Minecraft belki de Sims oynarım, oyunun önemi fazla yok. Grafik ve yazılıma bakarsak hangisi iyi olabilir?

Selam, MacBook Air 13” 2014 başı bilgisayardan M2 işlemcili Mac'e geçmek istiyorum fakat hangisini almalıyım hiçbir fikrim yok, fikirlere açığım & kullanan kişilerde yazarsa çok sevinirim. Bilgisayarda kullanacağım şeyler:
  • Uygulamalar: After Effects, Lightroom, Premiere Pro ve Photoshop.
  • Yazılım'la uğraşmak istediğim için: PyCharm ve Visual Studio'ya da aklınıza gelebilecek diğer editörler.
  • Oyun olarak: LoL ve Minecraft belki de Sims oynarım, oyunun önemi fazla yok. Grafik ve yazılıma bakarsak hangisi iyi olabilir?

MacBook Air mid 2011 modelini kullanıyordum, demek amaçlı arkadaşımın M1 Mac Air cihazını denedim ve çok beğendim. Bir tane almayı planlıyorum.

Bütçeye bakar. Müsaitsa en dolusunu al.

Almışken en iyisi tabii.

Bütçede bir sıkıntım yok çok şükür, ben Pro cihazların Air'e nazaran bir tık daha iyi olduğu fikrindeyim ama M.2 mbp sadece fan ve touch bar kısmında iyi diyorlar, buna karar veremedim

Fan konusunda kötü. Çok ısınıyorlar.

MacBook Air mid 2011 modelini kullanıyordum, demek amaçlı arkadaşımın M1 Mac Air cihazını denedim ve çok beğendim. Bir tane almayı

@hawtsauce bir tanıdığım da benimle aynı bilgisayarı kullanıp M1 Air'e geçti, alabilecekseniz alın çok güzel bir cihaz

Fan konusunda kötü. Çok ısınıyorlar.
şu an kullandığım bilgisayarda zaten fan seslerinden çok rahatsızım, uzay roketi gibi ses çıkartıyor🤦🏻‍♀️ içi açılıp temizlenmesine rağmen hiçbir türlü geçmedi

Fanlı olduğundan Pro öneririm. Yapacağınız işlerde Air fazla ısınıp performans kaybı yaşatabilir. Ben şahsen klasik Pro tasarımına bayılıyorum, M2 olan. Ama bütçe varsa M1 Pro/Max çok daha güçlü işlemciler. RAM olarak kesinlikle 16 GB alın, depolama olarak da 512 GB alırsanız iyi olur.

Fanlı olduğundan Pro öneririm. Yapacağınız işlerde Air fazla ısınıp performans kaybı yaşatabilir. Ben şahsen klasik Pro tasarımına bayılıyorum, M2 olan. Ama bütçe varsa M1 Pro/Max çok daha güçlü işlemciler. RAM olarak kesinlikle 16 GB alın, depolama olarak da 512 GB alırsanız iyi olur.
cevap için çok teşekkür ederim, pro bilgisayar düşünüyordum bu cevap tam isabet oldu 🙏🏻

Geri
Yukarı