MacBook Pro 16 Efsanesi

MacOS maalesef hiç benlik değil ve bir çok konuda işimi görmüyor. Performans konusu zaten masaüstü performansı olunca benim evimdeki köşede yatan eski laptop da bile bir linux dağıtımı ile gayet performanslı oluyor. Klavye rahatlığı konusunda bence ASUS gibi marka da bir laptop alırsam onun kadar iyi olmasa da benim işimi görüyor. Kaliteli web kamerası kısmında o kadar para verince bir zahmet iyi olsun zaten :D MacOS sistemi zaten çoğu konuda beni yoruyor. En temel bir uygulamayı kurarken bile App Store kontrolünden falan geçirmeye uğraşması. İşlemci/donanım üzerindeki proprietary kodlara kilit vurması falan falan benlik değil maalesef. O kadar para verince sistemi istediğim gibi kullanamıyorum ki Apple ne derse ona göre hareket ediyorum. Yazılım desteği de çok fazla olduğunu düşünmüyorum. Bir ev kullanıcısı için elbette ideal fakat gene de Windows veya Linux varken bunların ikisi de bana göre MacOS'e göre çok daha özgürler. Burada MacOS'i tercih etme sebebim neden olsun ki o fiyata zaten Windows ve Linux üzerinde gayet hızlı çalışan bir cihaz almam gayet mümkün. Neden MacOS'i tercih edeyim. Donanıma diyecek sözüm yok bakın gayet güçlü bir donanıma sahip ama kullandığı işletim sistemi bana göre çok kapalı maalesef. Macbook cihazlar için Asahi Linux gibi alternatif olsa da tam anlamıyla stabil değiller. Bu yüzden MacOS benim tercihim büyük ihtimalle hiçbir zaman olmayacak. Burada ki fikirlerim elbet size göre farklı olabilir veya sizin için MacOS her türlü çok daha avantajlı da olabilir. Ben burada sadece kendi fikrimi söylüyorum. Herkese iyi forumlar.

Appledan sipariş verdim 20 güne geldi hocam. Airpods 2. Nesil Hediyeli +67 waat şarj adaptörü ile 32k hocam

Aynen hocam fazla güç lazım olmadığı için bunu aldım. M1 Pro işlemcileri çok güçlü
32K aslında baya iyi fiyat düşününce çünkü yeni çıkan iPhone 14 bile 30K'dan başlıyor, güle güle kullanın hocam iyi günler.

32K aslında baya iyi fiyat düşününce çünkü yeni çıkan iPhone 14 bile 30K'dan başlıyor, güle güle kullanın hocam iyi günler.
Teşekkür ederim hocam. 2k kulaklık düşersek 30kya geldi. Hafif şık çokta iyi performans veriyor. İphone telefonunda varsa telefondan macbooka - macten telefona airdrop ile dosya gönderme acayip kolaylık sağlıyor. Bir de telefonda kopyaladığın yazıyı macbooka yapıştırma da çok kullanışlı

Bazılarını evet ama amaç bu değil zaten.

İlk başta dizüstü kısmına açılmıştı galiba, bu kadar fazla ovulunce yazasim geldi. MacBook kısmına alındığını fark edince linç yiyeceğimi düşündüm :D

İlk başta dizüstü kısmına açılmıştı galiba, bu kadar fazla ovulunce yazasim geldi. MacBook kısmına alındığını fark edince linç yiyeceğimi düşündüm :D

Sıkıntı yok. 😄 Bu arada oyun için yeni Mac'lerde gereken performans var ama yazılım uyumluluğunda sorunlar yaşanıyor. Özellikle m yongaları ARM tabanlı oldukları için çoğu oyun X86 emülatörü üzerinden ve metal (Apple'ın görüntü API'si) desteğinden yoksun şekilde çalışıyor. Apple yavaş yavaş oyun kısmına yönelmeye başladı gibi, bakalım ileride başarılı olabilecekler mi? Özellikle metal 3 ile kendi upscaling teknolojilerini tanıttılar yani işin özü konsollardaki gibi eğer platforma özel oyun çıkartılırsa mükemmel kalitedeki oyunları sıkıntısız şekilde oynayabileceğiz. Şimdilik Windows ve konsol çok daha iyi tabii. Ayrıca bu olursa Windows platformunun çok fazla pazar payı kaybedeceğini düşünüyorum sonuçta genel olarak oyun için tercih ediliyor.

Mavi hapmı kırmızı hapmı?
1662882752438.png

Geçen hafta M2 Air 8 GB aldım. .Net ile backend, Angular ile de frontend geliştiriyorum. Masaüstü olarak üst seviye sayılabilecek fiyat olarak 20k+ bir bilgisayar kullanıyorum. O bilgisayarda .Net projesinin derlenmesi ortalama 9-10 saniye sürerken, Angular projesi de 5-6 saniye alıyor. MacBook da abartısız söylüyorum bastığım ve kaydettiğim anda derleniyorlar. 1 saniye falan sürüyor. Tasarım olarak zaten bahsetmiyorum arkadaş bahsetmiş. Trackpad e değineceğim sadece tekrardan. Çok başarılı. Tek parmak, iki parmak, üç parmak, 4 parmak. Her biri için ayrı görev. Kesinlikle mouse ihtiyacı duymadım daha. Bütçesi yeten biri için oyun hariç alınabiliecek en iyi cihazlar MacBook'lar bence.

Geçen hafta M2 Air 8 GB aldım. .Net ile backend, Angular ile de frontend geliştiriyorum. Masaüstü olarak üst seviye sayılabilecek fiyat olarak 20k+ bir bilgisayar kullanıyorum. O bilgisayarda .Net projesinin derlenmesi ortalama 9-10 saniye sürerken, Angular projesi de 5-6 saniye alıyor. MacBook da abartısız söylüyorum bastığım ve kaydettiğim anda derleniyorlar. 1 saniye falan sürüyor. Tasarım olarak zaten bahsetmiyorum arkadaş bahsetmiş. Trackpad e değineceğim sadece tekrardan. Çok başarılı. Tek parmak, iki parmak, üç parmak, 4 parmak. Her biri için ayrı görev. Kesinlikle mouse ihtiyacı duymadım daha. Bütçesi yeten biri için oyun hariç alınabiliecek en iyi cihazlar MacBook'lar bence.

Hocam bu cihaz üzerinde C# ile kodlama yaptınız mı, eğer yaptıysanız bir sorun yaşadınız mı?

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı