Macbook Pro 16 i9 ve eGPU

Jokjok

Centipat
Herkese Merhabalar

Forum misafir olarak takip ediyordum. Bir sorum vardı. Bu yüzden konu açmak istedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

İ9 / 5500M / 64GB / 1TB
İ9 / 5300M / 16GB / 2TB

2 farklı macbook pro 16 dan birini alacagım. 64GB gereksiz olmasında dolayı 5300M almak istiyorum. Hemde 2TB olması açısından.

İçindeki ekran kartını yeterli görmüyorum. Bu yüzden Razer eGPU alacagım. Razer Core X - Thunderbolt™ 3 eGPU

Ekran kartı karar veremedim ama 2080 olacak. 2080Ti almak istemiyorum. 4K gibi derdim yok. Sizce almalımıyım?

Sorumda şu, zaten anlattım ama eGPU performans sorunu yaşar mıyım. Darboğaz olur mu?

eGPU kullanırken özellikle en güçlü ekran kartlarının tam performansını alamazsınız. PCle 3.0 x4'ün hızına yenik düşersiniz. Ayrıca Apple son macOS sürümleri için artık Nvidia driveri çıkartmıyor. Yani en son sürüm macOS'da Nvidia ekran kartı kullanamazsınız. Sadece AMD ekran kartı kullanabilirsiniz.

Çok ilginç bir konu. Kullanım amacınız nedir? Bence içindeki GPU o kadar kötü değil.
Ufak render ihtiyacım haricinde genel olarak iş babında. Oyun için yeterli gelmiyor. Monitör ve eGPU üzerinden oynamak istiyorum. Toplama Pc yapabilirim ama gerek yok bence.
eGPU kullanırken özellikle en güçlü ekran kartlarının tam performansını alamazsınız. PCle 3.0 x4'ün hızına yenik düşersiniz. Ayrıca Apple son macOS sürümleri için artık Nvidia driveri çıkartmıyor. Yani en son sürüm macOS'da Nvidia ekran kartı kullanamazsınız. Sadece AMD ekran kartı kullanabilirsiniz.
Öneriniz varmıdır
NVIDIA üst kartları desteklenmiyor o yüzden kesinlikle AMD satın almanız lazım.
Bunu izliyebilirsiniz.

Öneriniz var mıdır

Performans konusunda hangisi daha iyi. Bunlardan daha iyisi var mı.

Son düzenleme:
Ufak render ihtiyacım haricinde genel olarak iş babında. Oyun için yeterli gelmiyor. Monitör ve eGPU üzerinden oynamak istiyorum. Toplama PC yapabilirim ama gerek yok bence.

Öneriniz var mıdır.

Öneriniz var mıdır.

Performans konusunda hangisi daha iyi. Bunlardan daha iyisi var mı?

En güçlü AMD ekran kartı şu anda: AMD Radeon VII bunun dışında Rx Vega 64 , RX 5700 ve 5700XT var bence almışken en iyisini alın kutu olarak da adı sanı olan bir marka alsanız yeter .

Yeni konular

Geri
Yukarı