Çözüldü MacBook Pro 2009 kendi diski dışında başka disk görmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

damntraincj

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar teknik servis bakım onarım
Merhabalar, bir arkadaşımın MacBook Pro 2009 ortası bir makinesi var, cihaz çok yavaş çalışıyor diye kurtarma bölümünden format atmaya çalıştım ancak indirmeye çalıştığı sürüm katalogda bulunamadığı için indirip yükleme yapamadı (El Capitan 10.11). Daha sonra aynı sürümün DMG dosyasını bulup araştırarak Windows üzerinden yazdım ancak boot etmedi bir türlü, sonra başka bir sürüm olan Snow Leopard yüklemeye çalıştım diski tamamen sildim, yeniden bölüm oluşturdum ve başarıyla kurdum. Ancak sorun burada da bitmedi, makine çok kasıyor. Üstündeki HDD 5200RPM 2008 model bir disk yerine 7200RPM 160GB bir disk taktım, görmedi. Harici disk kafası bağlayıp kurtarma ekranından silip yeniden bölüm oluşturdum ancak diski Mac'e bağladığım zaman yine diski görmedi. 120GB bir SSD'ye makinenin orijinal diskini klonladım, ne diski gördü ne işletim sistemini. Sorun nedir, ne yapmam gerekli?
Sorun çözülmüştür uzun uğraşlar ve testler sonucu sorunun hdd kablosundan kaynaklandığını tespit ettim değiştikten sonra diskleri görmeye başladı sorunsuz bir biçimde formatımı atıp gerekli ayarları yaptım.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı