MacBook Pro 2010 mid alınır mı?

RametiS

Hectopat
Daha önce Mac sahibi olmadım.
Swift ile programlamayı öğrenmek ve ufaktan bir şeyler yapmak amaçlı uygun bir tane almayı düşünüyorum.
Şu anki piyasada malum fiyatlar uçuk. Mevcut bütçem 2500 civarına Pro 2010 temiz bir cihaz denk geldi. Bir yandan 9 yıllık bir cihaza 2500 verilir mi diye düşünmüyor değilim fakat şu an elimden gelen bu.

Merak ettiğim konu;
  • i5 2.4 GHz
  • 8 GB RAM
  • 256 GB SSD
Ve yeni değişmiş bir pile sahip bu cihaz uygulama yazma konusunda beni tatmin eder mi?

Not halihazırda toplama masaüstü PC'de Android ile uğraşıyorum. i7-8700K ve SSD Emülatör için bana yetiyor artıyor bile.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben olsam almazdım. 2500 lira civarına 2.el olup iyi(yine de haketmiyorlar o parayı ama piyasa böyle)laptoplar var. Hackintosh olayını araştırırsanız aynı paraya daha iyi performans almış olursunuz.

Mobilite şart değilse 2.3GHz 2012 mac mini bakın. Bu cihaz 4 çekirdekli model olup, SSD ve ram yükseltmelerine açık bir cihazdır. İşlemcisi o 2010 MacBook Pro'dan 2-2.5 kat daha güçlü. Aynı fiyata quad-core mac mini'nin SSD yükseltilmiş versiyonunu biraz araştırıp bulabilirsiniz. Hem dizüstü bilgisayarlar daha çok yoruluyor. Masaüstü bilgisayarlar sabit kaldığı için bir nebze daha az hırpalanıyor. Hala 2010 Mac Pro ile çalışan bir sürü insan var.

Yüksek tavsiyem şu cihaz+ ram takviyesi: ACIL ACIL Mac mini Server i7 2.3 ghz late 2012 SSD - Apple Masaüstü Modeller İlanları sahibinden.com'da - 680144011

Bulduğum diğer ilanlar:
Sifir gibi mac mini 2012 i7 2.3ghz/ 4 gb ram/ 1 tb hdd - Apple Masaüstü Modeller İlanları sahibinden.com'da - 686055750
MacMini Late 2012 2.3GHz quadcore Core i7 TurboBoost 3.3Ghz - Apple Masaüstü Modeller İlanları sahibinden.com'da - 683979051

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı