Macbook Pro 2011 mouse takılıyor

Batuhan Bolat

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
RAM
4+4 GB 1333 MHz
Ekran kartı
HD 6750M Harici GPU
İşlemci
i7-2670Q 2.2 GHz
Selamlar. 2. el bir MacBook Pro 2011 (8.2) aldım. Mouse sanki ışınlanıyor gibi oluyor ancak bu problem cihaz açıldıktan bir müddet sonra başıma geliyor. Kurulum ekranında vs. kasma veya donma yok mouse imlecinde. High Sierra'da biraz oluyor. OS X Lion'da olmuyor.

Ne yaparsam yapayım sorunu çözemedim hatta sorunun SSD kaynaklı olduğunu düşünüp SSD değiştirdim ancak kurulum ekranında yine bu sorun başıma geldi. Sorunu nasıl çözebilirim? RAM tak çıkar, batarya tak çıkar. SSD değiştirme falan her şeyi denedim sayılır. Sadece SMC sıfırlama var sanırım bi' onu yapmadım. Batarya döngüsü de 147 mi ne cihazın. Yardımınıza ihtiyacım var.

Önemli not: Sorun CPU'yla, ekran kartıyla ve harici kartla da devam etmişti. Hatta belki CPU grafik birimi yetmiyodur diyerek HD6750'yi aktif ettim yalnızca fakat yine de fayda etmedi. Biraz etkisi oldu sadece ancak yine vardı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar. 2. el bir MacBook Pro 2011 (8.2) aldım. Mouse sanki ışınlanıyor gibi oluyor ancak bu problem cihaz açıldıktan bir müddet sonra başıma geliyor. Kurulum ekranında vs. kasma veya donma yok mouse imlecinde. High Sierra'da biraz oluyor. OS X Lion'da olmuyor.

Ne yaparsam yapayım sorunu çözemedim hatta sorunun SSD kaynaklı olduğunu düşünüp SSD değiştirdim ancak kurulum ekranında yine bu sorun başıma geldi. Sorunu nasıl çözebilirim? RAM tak çıkar, batarya tak çıkar. SSD değiştirme falan her şeyi denedim sayılır. Sadece smc sıfırlama var sanırım bi' onu yapmadım. Batarya döngüsü de 147 mi ne cihazın. Yardımınıza ihtiyacım var.

Önemli not: Sorun CPU'yla, ekran kartıyla ve harici kartla da devam etmişti. Hatta belki CPU grafik birimi yetmiyordur diyerek HD6750'yi aktif ettim yalnızca fakat yine de fayda etmedi. Biraz etkisi oldu sadece ancak yine vardı.

Mouse kablolu mu kablosuz mu marka modeli ne varsa driverlarını indirdin mi eğer driverları kuruluysa güncellemelere bak güncelse driverları silip bir müddet öyle kullanmayı dene.

Mouse kablolu mu kablosuz mu marka modeli ne varsa driverlarını indirdin mi eğer driverları kuruluysa güncellemelere bak güncelse driverları silip bir müddet öyle kullanmayı dene.
Touchpad dahil böyle bir problem var. Apple ürünü yanlış driver kurmuş olabilir mi ki?

Apple Hardware Test de başarılı geçti. Neyde problem var anlamıyorum. SSD değiştirdim, ki kendi SSD'm di. HDD'ye aktarırken tüm her şeyi sildim yanlışlıkla önemli bilgilerim de gitti. Dünden beri çözemiyorum.

Hocam SMC yaptınız mı işe yaradı mı ? , Bir de güce bağlıyken ya da sadece pilde olduğunda bir fark var m ? Güç adaptörü orjinal apple mı ???Satın aldığınız arkadasa sordunuz mu bu problemi ?

Hocam SMC yaptınız mı işe yaradı mı ? , Bir de güce bağlıyken ya da sadece pilde olduğunda bir fark var m ? Güç adaptörü orjinal apple mı ???Satın aldığınız arkadasa sordunuz mu bu problemi ?
Her yöntemi denedim. Batarya ayarlarından harici kartı çalıştırması için bile zorladım. Batarya normal gözüküyor servis vs yazmıyor.

Dikkatimi çeken şey şu oldu. Sistemde hiçbir uygulama açık değil ve sistemi başlattıktan sonra bu yavaşlık oluyor. Mouse bildiğimiz kasım kasım kasılıyor. Sistemde CPU kullanımı neden bu kadar yüksek?

Dosya Ekleri

• IMG-20211211-WA0025.jpeg
    IMG-20211211-WA0025.jpeg
    103,5 KB · Görüntüleme: 20
Hocam yabancı forumlarda orijinal olmayan güç adaptörünün trackpadde bu tarz sorunlara yol açtığı yazıyor. Trackpadde giden güçte sıkıntı oluyormuş. Bir de pillin şişip trackpade baskı yapmasından bahsedilmiş.

Geri
Yukarı