MacBook Pro 2015 vs MacBook Air 2017

Ahmet Şimşek

Hectopat
Daha fazla  
kafam çok karışık ilk defa Mac bir bilgisayara geçiş yapacağım. Performans açısından hangisi daha iyi olur? İkinci el fiyatları aynı 2 modelinde. Üniversitede proje ve kendi işlerim işin kullanacağım, kodlama ve tasarım ağırlıklı bir kullanım olacak. Aşağıda base modellerinin özelliklerini veriyorum bütçemde zaten bunlara yetiyor. Hangisi benim için daha iyi olur? En azından 3 yıl boyunca sıkıntısız kullanmak istiyorum.

MacBook Pro 13" 2015:

İşlemci: 3 MB paylaşımlı L3 önbelleğe sahip 2.7 GHz çift çekirdekli Intel Core i5-5257U (3.1 GHz’e kadar Turbo Boost)
RAM: 8 GB 1867 MHz.
Ekran kartı: Intel iris grafik 6100 1538MB.
Ekran: Retina ekran | IPS teknolojisine sahip 13.3 inç (diyagonal) LED arkadan aydınlatmalı ekran; milyonlarca renk desteği ve inç başına 227 piksel yoğunlukla 2560 X 1600 özgün çözünürlük.
Depolama: 128 GB SSD.

MacBook Air 13" 2017:

İşlemci: 3 MB paylaşımlı L3 önbelleğe sahip 1.8 GHz çift çekirdekli Intel Core i5-5350U (2.9 GHz’e kadar Turbo Boost)
RAM: 8 GB 1600 MHz lpddr3 tümleşik bellek.
Ekran kartı: Intel HD Graphics 6000.
Ekran: Milyonlarca rengi destekleyen 13.3 inç (diyagonal) LED arkadan aydınlatmalı parlak geniş ekran ve inç başına 128 piksel yoğunlukla 1440X900 özgün çözünürlük.
Depolama: 128 GB SSD

Son düzenleyen: Moderatör:
Macbook retina tabiki bunun kıyaslanması bile yanlış. MacBook Air alan adam performans beklemesin zaten. mac air internette sörf yapmak için yapılmış bir alet.

Macbook retina tabiki bunun kıyaslanması bile yanlış. MacBook Air alan adam performans beklemesin zaten. mac air internette sörf yapmak için yapılmış bir alet.
Niye bu kadar kötülediniz hocam bilgisayarı? Eskiden bende de vardı gül gibi bilgisayar.

Ben ikisini de tercih etmezdim çünkü cidden eski cihazlar ve 5. nesil işlemci kullanıyorlar. Air var bende günlük kullanımda sıkıntı yaşarken tasarım vs. yapmaya cürret edemem. Pro ile arasında da çok az bir fark var. Bütçeniz bunlara yetiyorsa Windows bakmanız daha doğru olur.

Geri
Yukarı