MacBook Pro 2017 cihazın anakart arızası mevcut

SeAkman

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, ben yazılım ile uğraşan bir yazılım öğrencisiyim. Yaklaşık 4 ay önce bir tanıdığımın kullandığı MacBook Pro 2017 A1708 cihazını bana kullanmam için verdi. Cihazı yaklaşık 2 ay kullandım ve 2 ay sonra normal bir şekilde kullanırken ve şarja takılı değilken aniden kapandı ve bir daha açamadım. Bulunduğum şehirdeki yetkili servise götürdüğümde cihazın anakartında kısa devre olduğu ve anakart değişimi için 5999TL ödeme gerektiğini söylediler. Bir bilgisayar tamiri için 5.999TL ücretin fazla olduğunu düşünerek cihazı yetkili olmayan bir Apple tamircisine götürdük. Tamirci bize genel olarak bu modellerde şarj soketinde bir sorun olduğu ve değiştirmek gerektiğini söyledi. İlk önce çıkma bir soket aradı fakat bulamadı Apple'dan orijinal soket alarak yapabileceğini ve ücretin 2.500-3.000TL olabileceğini söyledi. Şarj soketni 2.500-3.000TL'ye değiştirmek yerine 5.900TL ile tüm anakartı değiştirmek daha mantıklı geldi ve cihazı o tamirciden geri teslim aldım. Sizin bu konuda önerileriniz nedir nasıl bir yol izlenmeli?

Apple gibi firmalar dışarıya parça satışı yapmazlar ve sorun sadece şarj soketi ise fiyatı 1000TL'nin altında olmalı diye düşünüyorum. Profesyonel olarak anakart daha doğrusu devre kartı tamiri yapan yerler var, anakart üzerindeki sorunlu parçayı tespit edebilir ve donör bir başka anakart üzerinden aktarım gerçekleştirebilirler. Fiyatta en azından 3000TL tutmaz.

Apple gibi firmalar dışarıya parça satışı yapmazlar ve sorun sadece şarj soketi ise fiyatı 1000TL'nin altında olmalı diye düşünüyorum. Profesyonel olarak anakart daha doğrusu devre kartı tamiri yapan yerler var, anakart üzerindeki sorunlu parçayı tespit edebilir ve donör bir başka anakart üzerinden aktarım gerçekleştirebilirler. Fiyatta en azından 3000TL tutmaz.

Sizin İzmir'de tavsiye edebileceğiniz anakart tamiri yapılabilecek bir yer var mı?

Geri
Yukarı