MacBook Pro A1278 2011 late şarja geç başlıyor

ercanp.44

Decapat
Daha fazla  
A1278 kodunda 2011 model bir MacBook Pro var bende. Batarya döngüsü yüksek olduğu için yani 1500 üzerinde "servis öneriliyor" uyarısı veriyor. Ancak asıl sorun bu değil. Bazen, cihazı şarj etmek için fişe taktığımda, şarj ışığı 3-5-15 dakika gibi bir süre sonunda yanıyor ve şarj işlemi başlıyor. Bazen de hemen başlıyor. Pil değiştirsek sorun çözülür mü, ya da acaba bu şarja geç başlama sorunu başka bir şeyden midir?

Şarj girişinde veya adaptöründe sorun olabilir sanırım, emin değilim bu tam olarak. Servise götürüp baktırmakta fayda var. Ama bataryalık bir sorun değil gibi geldi bana da.

A1278 kodunda 2011 model bir MacBook Pro var bende. Batarya döngüsü yüksek olduğu için yani 1500 üzerinde "servis öneriliyor" uyarısı veriyor. Ancak asıl sorun bu değil. Bazen, cihazı şarj etmek için fişe taktığımda, şarj ışığı 3-5-15 dakika gibi bir süre sonunda yanıyor ve şarj işlemi başlıyor. Bazen de hemen başlıyor. Pil değiştirsek sorun çözülür mü, ya da acaba bu şarja geç başlama sorunu başka bir şeyden midir?

Şarj soketi arızalı %50 olasıkla.

Servise götürüp baktırmakta fayda var.

Servis eski bir MacBook diye direk elimizde parça yok der.

Ben de bataryadan değildir diye düşündüm hep. Servis öneriliyor uyarısı var evet ancak batarya bu haliyle bile 2 saat kullanılabiliyor. Zaten 3 ihtimal vardı aklımda. Batarya, şarj soketi ve şarj aleti. En azından şarj aletini eleseydim 2 kalacaktı onu bile test edemiyorum ikinci bir cihaz ya da şarj aleti olmadan :)
Destekleriniz için çok teşekkür ediyorum. Biliyorum elde fazla veri yok ama yine de bu söylediklerime arıza tespiti anlamında daha kesin bir çözüm var ise, yardımcı olacak herkese şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı