MacBook Pro devir sayısı normal mi?

AsilTÜRK

Decipat
Merhaba 4 ay civarı oldu cihazı kullanmaya başlayalı, bataryası sıfırdı. Şu an baktığım zaman devir sayısı 43 gözüküyor, bana sanki fazla artmış gibi geldi normal midir? En erken 2 günde bir şarja takıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam artmasının önüne geçebilir miyim? Ayrıca yüksek olmasının dezavantajları neler?

Bataryaya zararını bilmyiorum ama pil değişimi için belli bir devir sınırı var garanti koşullarında. Örneğil pil 200 devirden önce %75 altına inerse garanti kapsamında ücretsiz değişim sağlanıyor. (Değerleri tam bilmiyorum.)

Pil ömrüyle alakalı bir durum. Sanırım insanlar o sayıya bakarak bilgisayarın ne kadar kullanıldığını anlamaya çalışıyor. Artacak her kullanmanızda ister istemez. Bir sıkıntı arz etmiyor. Bilgisayarı az kullanmanız lazım ya da kullanırken minimum ekran parlaklığında maksimum tasarrufta kullanmanız lazım. Ki bu saçma o kadar parayı bu bilgisayarı kullanmak için verdiniz. Kafanıza takmanıza gerek yok.

Hocam artmasının önüne geçebilir miyim? Ayrıca yüksek olmasının dezavantajları neler?

Pil sağlığı düştükçe kullanım ömrü azalır. Yani 18 saat kulanıyorsan %90 iken 16 saat veya daha fazla düşebilir. 1000 Döngüye ulaşınca pil sağlığı %80'in altına iner. %80'in altına inince ne olduğunu hatırlamıyorum.

Eğer 1000 devirden önce %80'in altına inerse garanti kapsamında ücretsiz değişim oluyor sanırım.

Pil sağlığı düştükçe kullanım ömrü azalır. Yani 18 saat kulanıyorsan %90 iken 16 saat veya daha fazla düşebilir. 1000 Döngüye ulaşınca pil sağlığı %80'in altına iner. %80'in altına inince ne olduğunu hatırlamıyorum.

Eğer 1000 devirden önce %80'in altına inerse garanti kapsamında ücretsiz değişim oluyor sanırım.
İki yıllık garantide 1000 devir yapmak çok zor.
Merhaba 4 ay civarı oldu cihazı kullanmaya başlayalı, bataryası sıfırdı. Şu an baktığım zaman devir sayısı 43 gözüküyor, bana sanki fazla artmış gibi geldi normal midir? En erken 2 günde bir şarja takıyorum.
Gayet normal ancak sürekli sabit kullanıyorsanız şarja takılı olarak kalsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı