Macbook Pro El Capitan 10.11.5 intenet, ethernet ve Wi-Fi Sorunu

JohnByk

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba hayırlı forumlar diliyorum. Elimde 2 adet sorun mevcut ve ikisini de çözmek istiyorum yoksa çıldıracağım. :)

Öncelikle 2015 en üst model Macbook Pro 13 inç Retina kullanıcıyım. Bu güne kadar hep bilgisayarı ilk açtığım gibi "Yosemite" işletim sistemi ile kullanıyordum ve en sonunda "El Capitan" işletim sistemine geçmeye karar verdim ama hata mı ettim bilmiyorum...

1. Sorunum : Yosemite kullanırken ben bilgisayarıma S-LINK Usb 3.0 gigabit lan (USB to ETHERNET) çeviricisi ile internet erişimimi sağlıyordum ve bu çevirici 100 Mbps internet paketimin 95 Mbps'sini kesintisiz bana sağlıyordu... Fakat El Capitan'a geçiş yaptıktan sonra bu çeviriciyi artık kullanamıyorum yani bildiğiniz çalışmıyor. Ben Yosemite zamanında bu ürünün kendi driveri olan MAC 10.6 - 10.8 driver'ini kurup çalıştırmıştım.. Fakat bu ürünün El Capitan yani 10.11.5 driveri mevcut değil... Bu cihazı çalıştırmak için ne yapabilirim? Yani bir şekilde bu cihazın eski driverini yeni sürüm işletim sistemine yüklemek istiyorum bunun bir yolu var mıdır? Ya da en basitinden bu cihazı driver siz çalıştırmanın bir yolu varmıdır? Tak çalıştır misali. Aslında yabancı forumlarda gördüğüm kadarıyla sadece USB to ETHERNET değil başka insanlar Thunderbold to Ethernet çeviricisinde bile aynı sorunu yaşamışlar.. Yani El Capitan'da bununla ilgili bir sorun mevcut fakat ingilizce yetersizliğimden çözüm yollarını pek anlayamadım (hepsi sorunu çözmüş). Lütfen bu konuda yardımcı olabilirseniz minnettar olurum..

Kullandığım cihaz bu:
2. Sorunum : Gelelim ikinci sorunuma arkadaşlar.. Ben Yosemite kullandığım zaman Wi-fi ile 100 Mbps internet paketimin 70-80 Mbps civarında hız alabiliyordum. Fakat El Capitan'a geçtikten sonra Wi-Fi hızım 30 Mbps'yi geçmiyor ve bu gerçekten çok can sıkıcı.. Her yolu denedim , sistem tercihlerinden bazı şeyleri silip tekrar PC'ye reset atıp tekrar bağlanmalar bla bla bla.. Ama fayda etmedi. iPhone 6S telefonumda bile Wi-fi ile 60-70 Mbps hız alıyorum şu an.

Dediğim gibi El Capitan'da bu sorunları yaşıyorum ve işim gereği hızlı internete ihtiyacım var.. Biraz uzun oldu fakat eğer bu sorunu çözersek herkes yararlanabilir.. Herkese çok teşekkür ediyorum şimdiden..

Son düzenleyen: Moderatör:
Yapacak bir şey yok. Üreticinin EL Capitan için güncelleme yapması lazım.
2.sorun için şunu dene:
Network ayarlarını düzeltmek:
  1. Finder kullanarak şu dosya yoluna gidin:

/Library/Preferences/SystemConfiguration/
  2. Açılan klasörde, şu iki dosyayı bulun ve silin:

NetworkInterfaces.plist
    preferences.plist
  3. Şimdi çöp kutusunu boşaltın ve sisteminizi yeniden başlatın. Sıralama otomatik olarak sistem tarafından yapılacaktır, System Preferences/ network (Sistem Tercihleri/Ağ konumu) giderek Ethernet kartını ilk sıraya alınız.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı