MacBook Pro High Sierra Facebook'ta Kilitlenme Sorunu

Dpelqpleq

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Facebook'ta dolaşırken nedense bilgisayar bi süre sonra tamamen kilitleniyor. Ekran touchpad bir süre tamamen etkisiz hale geliyor. Ve işleme devam edersem bu ard arda oluyor. Kasma olmuyor, direk kilitleniyor. İşin ilginç tarafı bu sadece Facebook'ta oluyor, daha ilginci kullandığım cihaz 2017 model MacBook Pro.
Bunun sebebi nedir yardım ederseniz çok sevinirim.
Detaylar ve resim:
  • Tarayıcı: Safari
Etkinlik mönitöründen de resim attım. En üstteki https ile başlayan web sitesi Facebook'tur. Orada CPU kullanımı %183 civarı gösteriyor fakat bu durum %190'lara kadar çıkabiliyor.

Ekran Resmi 2017-11-18 15.55.51.png
Ekran Resmi 2017-11-18 15.59.41.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Başka bir tarayıcı kullanmayı denediniz mi? Belki Safaride bir sıkıntı vardır.
Google'da deneme yapmayı düşünüyorum. Bu arada şuanda donma olmuyor fakat çok ısınıyor.
3pJdG5.png

CPU kısmı boş %1 gösteriyor, bir iki gün önce %0'a kadar düşüp bilgisayar etkisiz hale geliyordu.
@Recep Baltaş

Bende macbook pro kullanıyorum high sierra var ve safariden hiç memnun değilim bence opera neon dene güzel bir tarayıcı veya firefox
Açıkçası Safari'den memnunum, bundan önce böyle bir sorun yoktu bir problem olduğu kesin.
Chrome ve diğer tarayıcıları Safari gibi etkin kullanamıyorum, Safari el hareketlerine daha duyarlı geliyor.

@muhendiskedibey Chrome'da denedim hiç bir sıkıntı olmuyor. Ayrıca bu olay(Facebook'taki belli bir sayfada) geçen gün direk olarka basıma geldi, sayfaya girer girmez kilitlendi bilgisayar 10 saniye civarı ısınma dahi olmadan.
Çözümü sayfaya Safari'den girmemekte buldum. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı