MacBook Pro Kingston XS2000'i görmüyor

aykutacik

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MacBook Pro M1 Pro
SSD veya HDD modeli
Kingston XS2000 2TB
Merhaba arkadaşlar,

MacBook Pro M1 Pro kullanıyorum ve SSD olarak Kingston XS2000 modelini kullanıyorum. Her zaman ki gibi bilgisayarıma takılıyken hiçbir müdahale olmadığı halde(düşme çarpma vs) SSD'mi bilgisayar görmüyor maalesef.
İnternette ki bilinen tüm yöntemleri denedim ama çözüme ulaşamadım.
İçinde çok gerekli dosyalarım olmasa dert etmeyeceğim ama içinde çok fazla dosyalarım var ve kaybetmek istemiyorum.

SSD disk izlencesinde gözükmüyor ama sistem bilgilerinde USB kısmında gözüküyor. SSD'nin lambası sabit bir şekilde yanıyor. Terminalden disk list yaptığımda gözükmüyor.

Denediğim yöntemlerden bazılarını söylemem gerekirse:

•Disk izlencesini kontrol ettim, disk gözükmüyor.
•Sistemden USB'ye baktım, 3.1 kısmında disk gözüküyor.
•Terminalden disk list yaptım, SSD gözükmüyor.
•Kablo değiştirdim, fayda etmiyor.
•Güvenli modda denedim, olmuyor.
•CMD+OPT+p+r denedim, olmuyor.

Diskin bozuk olduğunu düşünmeye başladım gibi, çevremde başka MacBook bulursam deneyeceğim. Ama bu arada daha önce böyle bir problemle karşılaşan bir arkadaş varsa yardımcı olursa çok sevinirim 🙏🏻

Win olan bir bilgisayara bağlayıp kontrol eder misin? Hiç mi görmüyor yoksa başka bir durum mu söz konusu. Sonra duruma göre devam edelim.
Evet şimdi type c girişli bi win kasaya bağladım hiç bir şekilde görmüyor. Aygıt bağlanma sesi geliyor ama Bilgisayarımda görünmüyor.
Windows'ta bakmam gereken ayrıca bir yer var mı, yoksa bunu bozuldu olarak mı değerlendireceğiz hocam?

Maalesef gözükmüyor galiba, diskleri yeniden tara dedim böyle kaldı.
Disk yönetiminden bir kontrol eder misin?

Kingston SSD Manager programı indirip denedim kendi programında bile görmüyor şaka gibi.

Dosya Ekleri

• IMG_6920.jpeg
    IMG_6920.jpeg
    374,7 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleyen: Moderatör:
Garantiye gondericem mecburen ama Kingston aldığıma pişman oldum Türkiye’de yetkili servisi yok sanırım . Hepsiburadadan almıştım oraya gondericem insallah ya yenisi ya para iadesi falan bi şekilde halledebilirim

Yeni konular

Geri
Yukarı