MacBook Pro late 2013 alınır mı?

Anthonio

Centipat
Öncelikle herkese iyi günler dilerim.

Bilgisayar mühendisliğine başlayacağım için bir laptop almak istiyorum bütçem 5-6k arası.

Sahibindende gezinirken MacBook Pro late 2013 gördüm. Özellikleri i7 4. nesil / 16 GB RAM / GT 750M + Intel iris ve fiyatı 5 bin TL.

Sizce alınır mı? Yoksa Windows tarafına mı yönelmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle herkese iyi günler dilerim.

Bilgisayar mühendisliğine başlayacağım için bir laptop almak istiyorum bütçem 5-6k arası.

Sahibindende gezinirken MacBook Pro late 2013 gördüm. Özellikleri i7 4. nesil / 16 GB RAM / GT 750M + Intel iris ve fiyatı 5 bin TL.

Sizce alınır mı? Yoksa Windows tarafına mı yönelmeliyim?

Ne yapacağına hangi alana yöneleceğine bağlı.

Yazılım desteği biterse kullanılmaz hale mi gelir hocam? Programlar falan açılmaz mı? Cahilim bu konuda :D

Hiçbir şey yükleyemiyorsun ve yüklü olanlar bile çalışmayabiliyor. Sadece güncelleme bitiyor değil yani, güvenlik açığı ıvır zıvır deyip kapatıyorlar uygulamaları. 1. nesil iPad Mini var elimde benim mesela çöp oldu öyle, sadece Safari çalışıyor. Yani Apple da haklı 10+ yıllık cihaza yazılım desteği vermek zorunda değil.

Ha bir ihtimal Windows yükleyip devam edebilirsin ama o da olur mu olmaz mı bilemiyorum şahsen hiç yapmadım.

Yazılım desteği 2025 yılında bitecek, sence alınır mı?

3. parti patchler ile yazılımı yükseltilebiliyor.

Ne yapacağına hangi alana yöneleceğine bağlı.

HTML, CSS, Java tarzı şeylerle uğraşacağım.

MBP 2010'da bile driverları hallettikten sonra Windows 11 sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Bundan yola çıkarak almak istediğim MBP 2013'te macOS ile alakalı sorunlar yaşarsam Windows'a geçebileceğimi düşünüyorum.

örnek:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
3. parti patchler ile yazılımı yükseltilebiliyor.

HTML, CSS, Java tarzı şeylerle uğraşacağım.

Mbp 2010'da bile driverları hallettikten sonra Windows 11 sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Bundan yola çıkarak almak istediğim mbp 2013'te macOS ile alakalı sorunlar yaşarsam Windows'a geçebileceğimi düşünüyorum.

Örnek:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Cihaz temizse alınabilir. Güzel bir temizlik ve macun değişimiyle işini görür. Hem Windows kurabiliyorsun bu modele.

Yeni konular

Geri
Yukarı