MacBook Pro M1 için SSD tavsiyesi

TheWitchKing

Centipat
Daha fazla  
MacBook Pro M1 256 GB kullanıyorum. Depolama yetmediğinden Max 2000 ₺ bütçe ile kaliteli bir SSD almak istiyorum. SSD'ye Windows da yükleyeceğimden hızı benim için önemli. Dikkat etmem gereken şeyler ve varsa belirli bir marka-model nelerdir?

Windows’u boot etmeniz için NTFS, Mac’te diski kullanmak için exFAT gerek. Aynı anda ikisi birden olmuyor yanılmıyorsam.

Windows’u boot etmeniz için NTFS, Mac’te diski kullanmak için exFAT gerek. Aynı anda ikisi birden olmuyor yanılmıyorsam.
Peki hocam bu alacağım SSD'yi ikiye ayırabilir miyim ? Şu kadar Gigabytle'lık kısmı NTFS, kalan kısmı exFAT gibi

Parallels ile windows çalıştırsam da NTFS olması gerekli mi

@TheWitchKing Windows dosya sistemi olarak NTFS kullanır. MacOS ve Linux ise exFat kulanır. Bu hangi işletim sistemini kullanmak istediğinize göre değişir. Windows kullanacaksanız NTFS olarak boot etmeniz gerek. Mesela ben şu an NTFS olarak biçimlendirdiğim diskte Windows kullanıyorum bundan önce yanına Linux kurup kullanmıştım. Linux için halihazırda kullandığım diski ayırdım sonra ise exFat formatında biçimlendirdim. Flash Belleğe de exFat olarak atmıştım ISO dosyasını. Siz de NTFS olarak kurmalısınız Windowsu. Zaten o harici disk takılı olduğu sürece sistem başlamadan size hangi işletim sistemini kullanmak istediğinizi soracaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı