MacBook Pro şarjı azaldığında bir anda kapanıyor

Pocan

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Son 1 haftadır kullanımımda fark ettim toplamda 3 kez başıma geldi.1.'si bilgisayarın şarjı azaldı uyarısı verdikten sonra %7'deyken ekran bir anda kapandı diğerinde de aynı şekilde şarj az uyarısı verdikten sonra birkaç dakika içerisinde kapandı. Gene de şarjım ortalama %8 falan vardı en sonuncusu da bugün oldu. Şarjım %11'di herhangi bir uyarı vermeden direkt ekran kapandı. Bu büyük bir problem mi? Sizce bir anda kapanması normal midir?

Merhaba arkadaşlar. Son 1 haftadır kullanımımda fark ettim toplamda 3 kez başıma geldi.1.'si bilgisayarın şarjı azaldı uyarısı verdikten sonra %7'deyken ekran bir anda kapandı diğerinde de aynı şekilde şarj az uyarısı verdikten sonra birkaç dakika içerisinde kapandı. Gene de şarjım ortalama %8 falan vardı en sonuncusu da bugün oldu. Şarjım %11'di herhangi bir uyarı vermeden direkt ekran kapandı. Bu büyük bir problem mi? Sizce bir anda kapanması normal midir?
Cihazın pil sağlığı yüzde kaçta? Bende Macbook Pro (M2 CPU) modeli var. Öyle bir problem yaşamadım.

Normal bir durum değil pil sağlığı %100 olan bir m1 için. O sırada monitöre bağlıysa fazla güç harcadığı için belki normal olabilir ama onu da zannetmiyorum

Normal bir durum değil pil sağlığı %100 olan bir M1 için. O sırada monitöre bağlıysa fazla güç harcadığı için belki normal olabilir ama onu da zannetmiyorum.

Bir arkadaşım bunun normal olabileceğini söyledi bilgisayarın belli bir şarjı kendisine bıraktığını vs yani ne yapmam gerekiyor bu durumda bilemedim.

Yıllardır farklı farklı macbook’lar kullandım. M1 pro da kullandım. Şu an m1 Air kullanıyorum. Hepsinde de yüzde 2lere kadar düştüğünü gördüm uyarı sonrası kapanıyorlardı. Zaten yüzde 20nin altına indirmeye çok iyi değil derler. Garantisi varsa garantiye verebilirsiniz ama çok da büyük bir problem olmayabilir.

Geri
Yukarı