Macbook Pro Type-C ile görüntü alınan monitörü dock olarak kullanmak

Salgara

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, M1 Macbook Pro modelini kullanıyorum Monterey 12.4.
MSI Optix Mag272c model monitörüme, iki ucu da erkek type-c olan kabloyla bağlayıp görüntü alabiliyorum aynı zamanda Macbook şarj oluyor. Fakat okuduğuma göre bunun yanı sıra monitörümdeki usb portlarına taktığım usb cihazlarını laptopumun görmesi gerekiyor yani bir nevi monitör Dock görevi de görmeli bu şekilde bağladığımızda. Ama bu olmadı, Mac dünyasına yeniyim yapmam gereken bir şeyler var mı? Aynı zamanda laptopu type-c ile monitöre bağlı kullanırken şarj oluyor olarak gözüktüğü için sürekli bu bir problem yaratır mı? 😅

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, M1 MacBook Pro modelini kullanıyorum Monterey 12.4.
MSI Optix MAG272C model monitörüme, iki ucu da erkek Type-C olan kabloyla bağlayıp görüntü alabiliyorum aynı zamanda MacBook şarj oluyor. Fakat okuduğuma göre bunun yanı sıra monitörümdeki USB portlarına taktığım USB cihazlarını laptopumun görmesi gerekiyor yani bir nevi monitör Dock görevi de görmeli bu şekilde bağladığımızda. Ama bu olmadı, Mac dünyasına yeniyim yapmam gereken bir şeyler var mı? Aynı zamanda laptopu Type-C ile monitöre bağlı kullanırken şarj oluyor olarak gözüktüğü için sürekli bu bir problem yaratır mı? 😅

Bir ihtimal brick olabilir, dikkat etmekte fayda var.

Brick'in ne olduguna dair yeterli bilgi bulamadım internette. Biraz açar mısınız ve bunun sebebi Type-C görüntünün sürekli şarj etmesinden ötürü mü?

Sistem kendisini bozuyor gibi düşünülebilir.

Merhaba, M1 Macbook Pro modelini kullanıyorum Monterey 12.4.
MSI Optix Mag272c model monitörüme, iki ucu da erkek type-c olan kabloyla bağlayıp görüntü alabiliyorum aynı zamanda Macbook şarj oluyor. Fakat okuduğuma göre bunun yanı sıra monitörümdeki usb portlarına taktığım usb cihazlarını laptopumun görmesi gerekiyor yani bir nevi monitör Dock görevi de görmeli bu şekilde bağladığımızda. Ama bu olmadı, Mac dünyasına yeniyim yapmam gereken bir şeyler var mı? Aynı zamanda laptopu type-c ile monitöre bağlı kullanırken şarj oluyor olarak gözüktüğü için sürekli bu bir problem yaratır mı? 😅
Monitörün USB portlarını Macde görmemesi durumunun monitörümden kaynaklandığını öğrendim.
Neden bozuyor kendini sistem acaba?
Bu konuda böyle bir bilgiye ulaşamadım. Hatta zaten macbooklar %100 şarj olduktan sonra bataryaya giden akımı kesip sadece sisteme güç sağlıyormuş. Ama ayda 1 falan bataryanızı tüketip yeniden şarj etseniz iyi olur diyorlar batarya için.

Neden bozuyor kendini sistem acaba?

Bir ara Type-C ekranlarda MacBook kullanan kişiler sistemin arızalandığını yazıyordu. Bazı docklardada şarj yapan kişiler aynı sorunla karşılaşıyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı