MacBook Pro vs MacBook Air

Arkadaşlar iki MacBook arasında kaldım. Hangisini almalıyım? Yazılım ve finans için kullanacağım.

Mac 1

Mac 2

Aralarında çok fazla bir fiyat farkı yok. Bence Pro modeli alınmalı. 16 GB RAM şartı ile.8'de idare eder ancak yetersiz kalır bu dönemde çoğu iş için.Seni uzunca götürür. Eğer yeni üst bir model çıkarsa almak zorunda kalmazsın uzun bir süre. Arradaki fiyat farkı 5-6k olsa Air derdim ancak Pro daha mantıklı bu farkla.

Render gibi cok agir islerde kullanmayacaksan Air ama muhakkak 16GB model olsun.

Aradaki fark az. Pro daha iyi olur. Ayrıca daha uzun ömürlü.

Aralarında çok fazla bir fiyat farkı yok. Bence Pro modeli alınmalı. 16 GB RAM şartı ile.8'de idare eder ancak yetersiz kalır bu dönemde çoğu iş için.Seni uzunca götürür. Eğer yeni üst bir model çıkarsa almak zorunda kalmazsın uzun bir süre. Arradaki fiyat farkı 5-6k olsa Air derdim ancak Pro daha mantıklı bu farkla.
1- Pro'da gece yarısı yok maalesef o rengi çok seviyorum :/
2- 16GB air almak istersem 5000tl fark var, bu benim için zor.Açıkçası ileride 2-3 yıl sonrası için değiştiririm diye düşünüyorum zaten o yüzden zorlamaz değil mi?
3- 8 alıyosan kesinlikle pro mu al dersiniz? Javascript,Python,Excel gibi şeylerle kullanıcam.

Edit: Arkadaşlar 27500TL'ye M2 Air 8GB Almak yerine 32600TL'ye M2 Air 16GB alıcam.
Öyle bir bilgisayar alıpta darboğaz yaşarsam üzülürüm gerçekten.Mecburen alıyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı