MacBook Pro'ya harici ekran takılıyken dahil ekran nasıl kapatılır?

FrankMorris

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MacBook Pro 13''
Merhaba bir süredir MacBook Pro kullanıyorum ve bunun yanında da harici bir monitor kullanmaktayım ancak MacBook'u şarja bağlayıp kapağını kapattığımda dahili monitörden güzel bir şekilde görüntü alıyorum. Buraya kadar her şey güzel fakat şöyle bir durum söz konusu;
bazen kulaklıklarımı çıkarıp görüntüyü harici olarak bağladığım monitörden sesi ise MacBook'tan almak istediğimde MacBook ekranı kapatılmış şekilde kaldığından hoparlörün üstüne geldiğinden kısmen de olsa hoparlör boğuk bir ses çıkartıyor. Yapmak istediğim ise şu MacBook'un kapağı açık bir şekilde kalsın fakat MacBook ekranımı komple kapalı kalsın. Bununla ilgili ayarları aradım ancak bulamadım, yardımcı olursanız sevinirim.
Şu şekilde;

görsel.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Amphetamine uygulaması bu sorunu çözecektir.

Ek olarak senin cihazında da böyle mi bilmiyorum ama bendeki Intel versiyonda ekran parlaklığı ayarını sıfıra çekip ekranı tamamen kapatma özelliği var.

Amphetamine uygulaması bu sorunu çözecektir.

Ek olarak senin cihazında da böyle mi bilmiyorum ama bendeki Intel versiyonda ekran parlaklığı ayarını sıfıra çekip ekranı tamamen kapatma özelliği var.
Uygulamaya baktım ancak böyle bir seçenek olduğunu göremedim hangi kısımda acaba ? @ByMoToRisT

Sorunu çözmüş bulunmaktayım , ister uygulama kullanarak istersek de uygulamaya ihtiyaç olmadan bu sorunu çözebiliyoruz.
1) MonitorControl adlı uygulamayı kullanabiliriz.
2) Lunar adlı uygulamayı da kullanmamız mümkün.
3) Son olarak ise @ByMoToRisT 'in belirtmiş olduğu sistem ayarlarındaki ekran seçeneklerinden parlaklık ayarlanabiliyor.

g.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı