Macbook'a taşınabilir hard disk ile Linux kurulur mu?

2019 son çeyrek üretimi. Bunda sıkıntı yaratır mı?
Aynı modeli kullanıyoruz. Zamanında araştırmıştım GitHub'da deneyenler vardı ama T2 çipinin bağlı olduğu şeyler çalışmıyordu. Klavye, Trackpad ve Wi-Fi gibi...
Parallels Desktop'tan denemeni öneririm.

Virtual Boxdan deneyin bence.
128gb'lık versiyonu kullanıyorum. Hafızam yetersiz maalesef.
Aynı modeli kullanıyoruz. Zamanında araştırmıştım GitHub'da deneyenler vardı ama T2 çipinin bağlı olduğu şeyler çalışmıyordu. Klavye, Trackpad ve Wi-Fi gibi...
Parallels Desktop'tan denemeni öneririm.
Tam olarak ne oluyor acaba o ?

Virtual Box veya Parallels Desktop'tan açtığınız sanal makineleri harici diskten kullanabiliyorsunuz. Şahsen Harici SSD'de uzun süre Win10 kullandım Parallels Desktop ile.

Tam olarak ne oluyor acaba o ?
Parallels Desktop sanal makine uygulaması ancak diğerlerinden daha performanslı ve kullanıcı dostu bir arayüzü var.

Virtual Box veya Parallels Desktop'tan açtığınız sanal makineleri harici diskten kullanabiliyorsunuz. Şahsen Harici SSD'de uzun süre Win10 kullandım Parallels Desktop ile.

Parallels Desktop sanal makine uygulaması ancak diğerlerinden daha performanslı ve kullanıcı dostu bir arayüzü var.
Öylemi çok iyi bu. Tam aradığım gibi yani. Harici hardidiskimi seçip kurulumu yapıcağım. Sonra istediğim zaman linux çalıştırabileceğim.

Öylemi çok iyi bu. Tam aradığım gibi yani. Harici hardidiskimi seçip kurulumu yapıcağım. Sonra istediğim zaman linux çalıştırabileceğim.
MacOS ve Linux'u aynı anda çalıştırıyorsunuz. RAM konusunda yoğun işlem yaparsanız sıkıntı olabiliyor. Fiyatı 100 Euro veya 80 Euro yıllık. Ben deneme sürümünü bitirdikten sonra M1 Mac alma ihtimalime karşı lisans almadan korsan kullandım kısa bir süre. Korsan kullanırken internet çalışmıyor çoğu sürümde haberin olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı