Telefon ile bilgisayara Linux kurulur mu?

Metro1234

Decipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Hp g6 ProBook
Samsung Galaxy J7 Prime
Aslında konuyu açma sebebi telefonda Micro SD kart var ondan belki işe yarar. Yani burada telefon sadece köprü SD karta yazdıracağım. Bu mümkün mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
ISO2USB miydi öyle bir program var. SD kartı adaptör ile şarj portuna bağlayıp yazdırabilirsiniz ama şöyle bir anım var. Ben bu programla USB'me Windows 8.1 ISO'su yazdırmıştım. Çalışmamıştı. 7 kurmuştum CD'den. Sonra formatlayıp tekrar kullanayım dedim ama bozulmuş.

Aslında konuyu açma sebebi telefonda Micro SD kart var ondan belki işe yarar. Yani burada telefon sadece köprü SD karta yazdıracağım. Bu mümkün mü?

Hocam aslında ben denemiştim olmamıştı fakat şöyle bir yöntem denedim. Elimde bir tane Samsung Type-C to USB OTG Çevirici dönüştürücü Adaptörü vardı onu telefonuma takıp flashbelleğe takınca Linux yazıdırıp bilgisayarımı formatlamıştım eğer sizde de OTG çevirici varsa Linux yazdırabilirsiniz.

ISO2USB miydi öyle bir program var. SD kartı adaptör ile şarj portuna bağlayıp yazdırabilirsiniz ama şöyle bir anım var. Ben bu programla USB'me Windows 8.1 ISO'su yazdırmıştım. Çalışmamıştı. 7 kurmuştum CD'den. Sonra formatlayıp tekrar kullanayım dedim ama bozulmuş.
Evet varmış ama 2 değil to yani iso to usb

Hocam aslında ben denemiştim olmamıştı fakat şöyle bir yöntem denedim. Elimde bir tane Samsung Type-C to USB OTG Çevirici dönüştürücü Adaptörü vardı onu telefonuma takıp flashbelleğe takınca Linux yazıdırıp bilgisayarımı formatlamıştım eğer sizde de OTG çevirici varsa Linux yazdırabilirsiniz.
OTG çeririci kablo diye hatırlıyorum ve eğer çevirici diyorsanız yok bi ara alacaktım ama daha almadım şimdilik iso to usb deneyeceğim.

Evet varmış ama 2 değil to yani iso to usb
Pardon benim hatam gerçekten İso 2 Usb imiş 😅

Evet varmış ama 2 değil to yani ISO to USB

OTG çeririci kablo diye hatırlıyorum ve eğer çevirici diyorsanız yok bir ara alacaktım ama daha almadım şimdilik ISO to USB deneyeceğim.

aaa.png

Benim bahsettiğime benzer evet ama şöyle bir şey bu bahsettiğim OTG çevirici Samsung Galaxy S8 ve üst modellerde gelen bir çevirici

Evet kutusunda geliyor.
Tama ama hem benim telefon 2. el hemde eski. Yani yok ve birşey almamak için konu açtım.

Evet kutusunda geliyor.
Ama eski telefon hemde baya eski. (Android 8)

Gerek kalmadı yani galiba. Ben bilgisayar üzerinden bilgisayara linux kuramam diye düşünüyordum ama LICK isimli programla yükledim. Fakat açmayı denedim ama açılmadı daha sonra tekrar deneyeceğim.

Not: Açıldı ama farklı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı