MacBook'ta sadece yön tuşu değiştirilebilir mi?

enni47489

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, temizlik yaparken dalgınlıkla yön tuşundan birisi kırıldı. Bu noktada servise gitsem direkt bütün klavye mi değişir yoksa sadece kırık olan tuş mu?

Dosya Ekleri

• 1684786433579.png
    1684786433579.png
    720,4 KB · Görüntüleme: 62
Son düzenleyen: Moderatör:
Pek kırılmışa benzemiyor bu fotoğraftan sadece çıkmış gibi. Üzerine bastırmayı denediniz mi?
Evet Denedim, geçmeli uçları kırılmış, bu noktada servisten destek almayı planlıyorum fakat, bütün klavyeyi değiştirirler diyen arkadaşım var, bu noktada öyle bir ücret çıkarsa karşılayabilir miyim bilemiyorum :/ (Garantisi devam ediyor)

Evet Denedim, geçmeli uçları kırılmış, bu noktada servisten destek almayı planlıyorum fakat, bütün klavyeyi değiştirirler diyen arkadaşım var, bu noktada öyle bir ücret çıkarsa karşılayabilir miyim bilemiyorum :/ (Garantisi devam ediyor)
Sadece kelebek plastik veya tuşun üst gözüken kapağının tırnakları kırıldıysa sadece kırık parçayı değiştirebilirler diye düşünüyorum.

Tuş sorunsuz bir şekilde basmaya devam ediyor, son olarak tahmini ne kadarlık bir ücret çıkabilir eğer bahsettiğiniz gibiyse ?
Apple servisleri ve ücretleri hakkında bilgim yok. Ellerinde tuşun yedeği var ise hemen ücretsiz takıp yollayabilir de, tüm klavyenin değişmesi gerekiyor diyip yolmaya çalışabilirler de.

İnternette yedek tuş vardır belki, bir bakın isterseniz. Kendiniz alıp takarsınız.

Garantisi varsa ücretsiz yaparlar. Bekleyemem diyorsan hareketli olmayan kısma gelecek şekilde üzerine ufacık bir sıcak silikon sürüp güzelce oturttur yerine, yoluna devam et.

Ama olabildiğince az olsun, iğnenin ucundan biraz daha fazla kadar. Taşarsa tuşu da kilitleyebilir.
Aksine yarın apple'ın kendi servisine gitmeyi planlıyordum , sadece kullanıcı hatası dolayısıyla tedirginim biraz.

Hocam aynısını sağ yön tuşuna yaptım M1 Air var bende de, yurtdışında tek parça satanlar var ama hem pahalı hem kargo sıkıntılı bi ara cesaret edebilirsem japonla o kırılan ayakları onarmaya çalışacağım ama dikkat et sakın tuş tamamen takılıyken oraya bir şey sürme.

Garantisi devam ediyor
Garanti kapsamına gireceğini zannetmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı