Çözüldü Mac'de Dual Boot yapılır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Blackcharon

Picopat
Yer
39.925112, 32.837303
Merhabalar. Ben macOS X El Capitan kullanıcısıyım. Mac işletim sistemimin yeterli olmadığını düşünüyorum. Bu sebepten ötürü bilgisayarıma, "Dual Boot" yapmak istiyorum. (macOS X El Capitan ve Windows 7) fakat bu işlem için ne yapacağımı bilmiyorum. Yaptıktan sonra El Capitan'daki dosyalarım uygulamalarım verilerim sabit kalır mı yoksa silinir mi bunu da öğrenmek istiyorum.

Özet olarak: Bilgisayarımda macOS X El Capitan mevcut ve ek olarak Windows 7 yükleyerek Dual Boot yapmak istiyorum fakat El Capitan'daki dosyalarımın gitmesinden kuşku duyuyorum. Dual Boot nasıl yapılır? İşlem sonunda verilerim, yüklü programlarım vs. sabit kalır mı?

Yardım ederseniz çok memnun olurum çünkü bunun için yardıma ihtiyacım var internette karmakarışık bir sürü videolar bilgiler var fakat hepsinin sonucunda istediğim bilgiye ulaşamıyorum teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Ben macOS X El Capitan kullanıcısıyım. Mac işletim sistemimin yeterli olmadığını düşünüyorum. Bu sebepten ötürü bilgisayarıma, "Dual Boot" yapmak istiyorum. (macOS X El Capitan ve Windows 7) fakat bu işlem için ne yapacağımı bilmiyorum. Yaptıktan sonra El Capitan'daki dosyalarım uygulamalarım verilerim sabit kalır mı yoksa silinir mi bunu da öğrenmek istiyorum.

Özet olarak: Bilgisayarımda macOS X El Capitan mevcut ve ek olarak Windows 7 yükleyerek Dual Boot yapmak istiyorum fakat El Capitan'daki dosyalarımın gitmesinden kuşku duyuyorum. Dual Boot nasıl yapılır? İşlem sonunda verilerim, yüklü programlarım vs. sabit kalır mı?

Yardım ederseniz çok memnun olurum çünkü bunun için yardıma ihtiyacım var internette karmakarışık bir sürü videolar bilgiler var fakat hepsinin sonucunda istediğim bilgiye ulaşamıyorum teşekkürler.
Boot Camp ile kurabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hackintosh ise USB ile yapılabilir. Eğer cihazınız bir Mac ise modelini belirtmelisiniz ki size doğru bir cevap verebileyim.

Hackintosh ise USB ile yapılabilir. Eğer cihazınız bir Mac ise modelini belirtmelisiniz ki size doğru bir cevap verebileyim.
Ekran Resmi 2021-01-06 01.08.35.png

Hayır Hackintosh değil

Tamam, BootCamp yardımcısı ile kurulumu yap. Windows kurulumunu yaptıktan sonra Mac diskini silmezsen El Captian üzerindeki dosyalar kalır.
Teşekkür ederim. Bir sorum daha olacak. Ben bu işleme başlamadan önce herhangi bir disk bölümü ayırmam gerekir mi yoksa Bootcamp ile yaparken böyle bir süreci kendisi yapıyor mu ?
Tamam, Bootcamp yardımcısı ile kurulumu yap. Windows kurulumunu yaptıktan sonra Mac diskini silmezsen El Captian üzerindeki dosyalar kalır.

Evet dediğiniz gibi yaptım ve sonucunda başarılı oldum hiçbir sorunum kalmadı yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. İstediğim şeye ulaşabildim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı