Maceralı Hikayeli Tarzı Oyun Önerileri

ElysionX

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Evren
Daha fazla  
Herkese merhabalar Tomb Raider oyunundan çok zevk aldım hep aklımda kaldı Tomb Raider tarzı önerebileceğiniz oyun varmı? bu arada Uncharted demeyin PS4'üm yok. :D

Belki tam istediğiniz tarz olmayabilir ama açık dünya temalı, yeri geldiği zaman puzzle çözebileceğiniz, yeri geldiği zaman da çatışmaya girebileceğiniz oyunlar olarak; Far Cry 3/4/5, Just Cause 3/4 ve Metal Gear Solid V The Phantom Pain önerebilirim.

Son düzenleme:
Quantic Dream firmasının yapmış olduğu "Fahrenheit indigo prophecy" oyununu oynamalısın. Oyun yanlış hatırlamıyorsam 2005 yapımı remastered versiyonu da var ancak hikaye olarak gerçekten kaliteli bir oyundur. Bitirdiğinde iyiki oynamışım bu oyunu dersin :)
Grafiklere takılma 2005 yapımı oyun haliyle çok birşey beklenmez fakat hikayesi ve müzikleri çok başarılıdır. Türkçe yaması da mevcut.

Hatırladığım kadarıyla PC ye de gelmişti sen yine de bir bak ama bence Detroit çok güzel. Far Cry 3-4 u oynadım. Bence 3 ten sonra bozdular en iyi oyun 3 tü. Tomb Raider diyecektim zaten yazmışsın. Dying Light Hala oynamak için zaman kolladığım oyundur aklında bulunsun.

Prince of Persia öneririm. Özellikle üçlemeyi mutlaka oynamalısın diye düşünüyorum. İlk olarak Sands of Time ardından Warrior Within ve Two Thrones olacak şekilde. Bu üçlünün en başarısız oyunu olarak Two Thrones söylenir hep ama o kötü tarafa dönüşüp değişik yetenekler elde etmek falan benim çok hoşuma gitmişti.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı