MACHINE_CHECK_EXCEPTION hatası ve donma

İşletim sistemi
Windows 11

Glonza

Femtopat
Daha fazla  
RAM
Corsair Vengeance RGB Pro 32 GB (2x16) 3600 MHz DDR4 CL18
SSD veya HDD modeli
Samsung NVMe 980 M.2 SSD 500GB
Ekran kartı
NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti
Anakart
MSI MAG Z490 TOMAHAWK
İşlemci
Intel i9-11900K Sekiz Çekirdek 3.50 GHz
Merhabalar.
Kullandığım Msi anakartta Gameboost özelliğini kapattığımda, bilgisayarım anakart logosunda donuyor. Birkaç kere kapatıp açmayı denediğimde, donmadan ulaşabildiği en son nokta; mavi ekran hatası (Machine_Check_Exception) oldu.

İlerleyiş şu şekilde; bilgisayarı açıyorum, anakart logosunu görüyorum, "Kişisel bilgisayarınızda tanılama yapılıyor" yazısını görüyorum ve sonrasında ya mavi ekran ya da onarım seçeneği şeklinde oluyor. Onarım seçeneği maalesef çalışmıyor. Bu yaşananların arasında bilgisayar sürekli donuyor, yüz kere kapat aç yapıp mavi ekran hatasını 2 kere gördüm sanırsam.

Bilgisayarcıya götürdüm, donanım parçalarında hata olmadığını söyledi. Anakartı servise verdim, 20 gün sonunda bir sorun olmadığını söylediler ve hala aynı problemi yaşıyorum. Gameboost açıkken bilgisayarım sorunsuz çalışıyor ama işlemci çok ısınıyor, bu yüzden kapalı tutmak istiyorum.

Bunları yaparken XMP profili açık. Gameboost ve XMP kapalı olduğunda da açılmıyor.
Windows 11 Home Single Language-Sürümü: 22H2
Nasıl çözebilirim bu durumu?

Minidump dosyası linki: yeni olan .dmp

(Burada farklı ram ile denendi, asıl ramler; Gskill RipjawsV 8x2, 3600mhz, cl18)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı