Mac'ime virüs bulaşmış olabilir mi?

nexTri

Centipat
Birkaç saat önce Son Oyuncu Launcher'i yükledim. Çoğu arkadaş güvenli olduğunu ve virüs bulaşmadığını söyledi. Ben de yükledim fakat açamadığım için ilgili dosyaların hepsini sildim fakat hala içimde virüs var mıdır korkusu var..

Not: Sistem benden şifre istediğinde verdim.

Son düzenleyen: Moderatör:
O launcher'i kullanıp virüs bulaşan görmedim şu ana dek. TLauncher, Team Extreme gibi launcherları kullansaydınız virüs bulaşma ihtimali olurdu ama SonOyuncu'da yok, çünkü çoğu türk Minecraft oyuncusu orayı kullanıyor.

Birkaç saat önce son oyuncu Launcher'i yükledim. Çoğu arkadaş güvenli olduğunu ve virüs bulaşmadığını söyledi. Ben de yükledim fakat açamadığım için ilgili dosyaların hepsini sildim fakat hala içimde virüs var mıdır korkusu var.

Not: Sistem benden şifre istediğinde verdim.

Kaspersky indirip taratınız ve devamlı bir virüs programı kullanmalısınız bence.

"Son Oyuncu Launcher" adındaki şeyi, bir minecraft sunucusu için mi yüklediniz? Muhtemelen giriş yapmak istediğiniz sunucu oyundaki hileyi önlemek için oyuncuları oyuna bu launcher üzerinden girmeye zorluyor. Hatta muhtemelen bu launcher hazır bir script üzerinden oluşturulmuştur. Herhangi bir zararlı yazılım olduğunu düşünmüyorum.

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Aslında pek öyle bilmediğim sitelere girip kafama göre dosya indirmem fakat çok kişi güvenli olduğunu söylediğinden içime bir kurt düştü.

Yeni konular

Geri
Yukarı