Mac'ler tamamen ARM geçince Hackintosh olabilir mi?

Riduigu

Hectopat
Daha fazla  
Apple, arm tabanlı işlemciye geçtikten sonra Qualcomm Snapdragon işlemcili laptopların artacağını tahmin ediyorum. Arm tabanlı bir bilgisayarda MacBook veya iMac gibi tanıtırsak ve işlemciyi Apple m1 vs. tanıtırsak olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uzun yıllar boyunca Apple kadar performanslı bir işlemci çıkartamayacaklardır. Bu da rekabet ortamını tamamen Apple tekeline bırakacak. Kolay değil onca sistemi tek bir işlemciye sığdırmak. Apple zaten bunu yıllardır iPad'lerle deniyordu. En sonunda tavan performans bir işlemci yaptılar. Qualcomm veya Snapdragon'un elinde bu kadar kuvvetli teknoloji olduğunu sanmıyorum.

Hem bu sadece bir başlangıç. Daha nasıl performans verdiğini bilmiyoruz. İyi olursa patlar, sorunlar çıkarsa patlamadan söner. Bence patlayacak. Her geçen sene de daha iyisini yaparak piyasayı ele geçirecekler...

Uzun yıllar boyunca Apple kadar performanslı bir işlemci çıkartamayacaklardır. Bu da rekabet ortamını tamamen Apple tekeline bırakacak. Kolay değil onca sistemi tek bir işlemciye sığdırmak. Apple zaten bunu yıllardır IPad'lerle deniyordu. En sonunda tavan performans bir işlemci yaptılar. Qualcomm veya Snapdragon'un elinde bu kadar kuvvetli teknoloji olduğunu sanmıyorum.

Hem bu sadece bir başlangıç. Daha nasıl performans verdiğini bilmiyoruz. İyi olursa patlar, sorunlar çıkarsa patlamadan söner. Bence patlayacak. Her geçen sene de daha iyisini yaparak piyasayı ele geçirecekler...

Piyasayı fiyatlarından dolayı ele geçirmeyecekler muhtemelen.

Uzun yıllar boyunca Apple kadar performanslı bir işlemci çıkartamayacaklardır. Bu da rekabet ortamını tamamen Apple tekeline bırakacak. Kolay değil onca sistemi tek bir işlemciye sığdırmak. Apple zaten bunu yıllardır IPad'lerle deniyordu. En sonunda tavan performans bir işlemci yaptılar. Qualcomm veya Snapdragon'un elinde bu kadar kuvvetli teknoloji olduğunu sanmıyorum.

Zaten iyi olursa Samsung, Huawei kendi işlemcileriyle bilgisayar çıkarıcaklardır. Güçlü olması değil macOS zaten çok performans isteyen işletim sistemi değil yapanlar Safari vs. kullanmak için kuranlar var. Elinde sonunda Apple kadar iyi ARM veya daha iyi bir işlemci üreticisi çıkacaktır tuttuğu sürece.
Piyasayı fiyatlarından dolayı ele geçirmeyecekler muhtemelen.

Aslında Mac fiyatları uygun. MacBook Air $899 dolar yani yabancıların gözünde 899 birim. Ülkemizde fiyatlar fazla görünebilir ama Apple'ı uzun süre güncelleştirme vermesinden dolayı alanlar ve güvenenler olacaktır. (Fiyatlar doğru olmayabilir Google'dan ilk çıkan sayfaya baktım.)

Yeni konular

Geri
Yukarı