macOS 10.14'ten 10.15'e yükseltince please GO to panic hatası

atmosferabi

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 2060, AMD Ryzen 5 3500X
Meslek
Öğrenci
10.14 olan Mac sürümünü 10.15'e yükselttim. Kurulum sonunda yeniden başlat dendiğinde yeniden başlattım ve bu hatayı aldım.
Safe mode da siyah ekran karşıma çıkıyor.
Sistem bilgileri.
Samsung 300E4A/300E5A/300E7A/3430EA/3530EA.
8 GB RAM.
1TB harddisk / 240GB SSD.
NVIDIA GT 520MX.
Intel HD Graphics 3000.
Birde Windows’tan USB diskime erişemiyorum normalde çıkıyordu ama şimdi çıkmıyor o yüzden diske erişemiyorum ne yapabilirim?
Windows ile alakalı olan sorun çözüldü. Sadece mac ile alakalı olan sorun kaldı.
79B59517-3B1C-4B41-98DF-C6009A046D58.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
HD 3000 Catalina için pek uygun olmayabilir ayrıca.

Bir de touchpad için bir kext yüklemiştim. Başarılı şekilde çalışıyordu yeniden başlatmama rağmen bir sıkıntı yoktu. Şimdi -x komudu ile çalıştırdım panic hatası vermedi gıoscreenlockstate 3 te takılı kalıyor.
Mojave'de yüklenen kext'ler Catalina da uyumsuz olma şansı var ise sıkıntı oradan kaynaklanıyor olabilir.

Birde kext debug mode da sistem ilk açılırken yazı okunmuyor ancak 2 satır kırmızı ile işaretlenmiş olarak geçiyor bunun bir etkisi var mı?
O zaman temiz kurulum yapayım hiç bir şekilde kext yüklemeden yapayım o zaman galiba çözülecek
-X komutu ile başlatınca şurada takılıyordu.
image.jpg

Yardımlarınız için teşekkürler.
Tekrardan merhabalar. Bazı sorunları düzelterek Catalina versiyonunu kurdum.
Nasıl kurduğumu anlatmak istedim.
Öncelikle belirtmeliyim ki Legacy BIOS'larda işlemler biraz karışıklaşıyor özellikle HD 3000 için önerilmeyen Catalina versiyonunu kurmak biraz zahmetli. Bazı hatalarla karşılaşabiliyoruz gördüğüm hataları ve çözümlerini belirteceğim.

İlk olarak sistem yama uygulanmaz ise Mojave'den daha fazla kasıyor gördüğüm hatalarıda belirteceğim.
İlk hata ;
Go to panic hatası : hatanın sebebi Catalina ile desteklenmeyen kext ler (daha sonradan indirilenler) çözümü ise Catalina'yı kurana dek başka kextler kurmayarak güncellemeyi indirecek ve uygulayacağız.

Sistemim Legacy tekrardan söyleyeyim EFI mount edemiyorum. Bu yüzden yeniden başlatmalarda bile bilgisayarımın BIOS'u otomatik Windowsu boot ediyor. Yeniden başlata basmayın sistemi kapata basın.
Benim bilgisayarım eski UEFI'yi yani ilk çıkışları destekliyor ancak BIOS açılmadığı için Legacy kullanıyorum.
Bence önceliğiniz HD 3000 kullanan sistemlerde macOS olmasın. High Sierra olabilir ama Mojave ve üstü bence deneyimlemek için kullanmalısınız.
Yine sık karşılaştığım bir sorun ;
macOS'den boot et dediğim zaman donuyor. Sürekli bilgisayarı açıp kapatmaktan klavye de rastgele tuşa basınca boot menüsü karşınıza gelebilir continue'ye basınca şu çıkıyor
4F62721E-06BA-40A3-A4ED-DED0D704FA33.jpeg

Tek yapmanız gereken sistemi kapatıp flashı farklı bir portta takmak.

Birde çözünürlük benim ilk açtığım konulardaki gibi olabilir çözüm o konuda var Catalina için olan versiyonu da eklerde belirteceğim.
Tekrardan size tavsiyem size uygun olan sürümleri kullanmanız.
Uygun sürüm kullanmaz iseniz bir ton hata karşınıza çıkar ama her hatanın çözümü mutlaka vardır.
Bütün sorularınız için konu açmanız yeterli olacaktır
Bana yardımcı olan @claus isimli kullanıcıya teşekkürlerimi sunarım.
Catalina da HD 3000 ve benzerlerini tam olarak kullanmanıza yardımcı olacak program : Legacy Video Patch
Hayırlı günler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı