Başarılı Kurulum macOS 10.3.3 i5 6600k ve MSI Z270 Gaming M3

IMG_20180313_111636.jpg

Nvme'ye kurmak düzelmişken (4096 olayına dikkat etmek lazım yinede anlaşılan Apple Nvme SSD'lerde Toshiba OCZ Intel gibi markaların yapısını daha çok seviyor) Bende 2 M2 SSD'mden birine kurmaya karar verdim. Samsung 950 Pro'mda Windows 10 um vardı. Onu söktüm ne olur ne olmaz diye. Simple hackintosh installation yazan video ya göre kurdum. Ses kartı ALC 1220 hariç her şey yağ gibi kaydı. Zamanında aldığım sırf hackintosh için bir kenarda bekleyen 2 cihazımı da taktım. Biri Apple da PNP olarak çalışan ASUS Echelon U7 ses kartı harici, diğeri de TP Link dahili Wifi adaptörü Broadcom chipli(N900 Wireless Dual Band PCI Express AdapterTL-WDN4800 bendeki revizyon 1.1). Imessage felan için lazım Wifi önemli gerçek OS X deneyimi için atlamayın.

Ama yavaşlık vardı ekran kartı düzgün kurulduğu halde. Acaba Nvme de mi yoksa nerede ara dur 1 gün sürdü. Sonra bir baktım benim sorun hackintosh a özgü değilmiş. Apple da Nvidia kullananlarda da varmış. GTX 750 ile satılan iMac'lerde örnek. 10.3 de iyiyken 10.3.1 de bu yavaşlık başlamış. 10.3.3'te devam ediyor. Bende aşağıdaki yazıyı Tonymac de bulup uyguladım sonuç 10 numara.

It's a problem with the NVIDIA drivers for 10.13.3 (156/157)! If you install the 10.13.2 drivers (106) using the backwards compatible tool linked below, then everything goes back to normal. No Lag.

Driver versions can be found here: NVIDIA Drivers | tonymacx86.com

1. Install the latest driver (156/157)
2. Use the `Webdriver All Versions.app` to install 106 driver
- If you need a DL link for the app, here it is Webdriver All Versions.zip
- Open the app, choose „Webdriver neu installieren“ („Reinstall web driver“), choose the old webdriver *.pkg file – the app installs the old driver.
3. Restart the app
4. choose „Vorhandenen Webdriver Patchen“ („patch existing web driver“)
– click through, choose „Rechte bereinigen“ („correct permissions“) enter admin password
5. Reboot using the button on the app (takes a few moments)

iMac modelini seçerken dikkatli olursak kendi işlemci modelinize göre sonuç iyi olacaktır.
Sonuç olarak Windows 10(Samsung Nvme de)+OS X10.3.3(Adata Nvme de) güzel bir kurulum oldu.

IMG_20180313_111636.jpg

Güncelleme. Bu yapıda Bluetooth eksikti. Araştırma yaptım. Netten oricoydu galiba sipariş verdim. Bu arada elimizde bulunan DARK marka bt adaptörü denedim 4.0. Şansa uyumlu çıktı
Wordpress te bulduğum yazıya göre kontrol ettim. LM-06 çıktı iyiymiş yani. Ama airdrop çalışmadı sanki bu geceki işimiz belli oldu.
Adaptör bu
Dark Bluetooth V4.0 Dongle (DK-AC-BTU40) Fiyatı

Komut bu.

system_profiler -detailLevel full SPBluetoothDataType | grep "LMP Version"
If you see a response like
LMP Version: 0x6
Then you’re in luck, if you see a lower value, like
LMP Version: 0x4
Güncelleme.
Cihaz başarılı bir şekilde 10.13.4 e update oldu. AE den aldığım resimdeki parça ile driver bile yüklemeden airdrop handoff vs çalışmaya başladı.

IMG_20180410_115555.jpg

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 286414

Nvme'ye kurmak düzelmişken (4096 olayına dikkat etmek lazım yinede anlaşılan Apple Nvme SSD'lerde Toshiba OCZ Intel gibi markaların yapısını daha çok seviyor) Bende 2 M2 SSD'mden birine kurmaya karar verdim. Samsung 950 Pro'mda Windows 10 um vardı. Onu söktüm ne olur ne olmaz diye. Simple hackintosh installation yazan video ya göre kurdum. Ses kartı ALC 1220 hariç her şey yağ gibi kaydı. Zamanında aldığım sırf hackintosh için bir kenarda bekleyen 2 cihazımı da taktım. Biri Apple da PNP olarak çalışan ASUS Echelon U7 ses kartı harici, diğeri de TP Link dahili Wifi adaptörü Broadcom chipli(N900 Wireless Dual Band PCI Express AdapterTL-WDN4800 bendeki revizyon 1.1). Imessage felan için lazım Wifi önemli gerçek OS X deneyimi için atlamayın.

Ama yavaşlık vardı ekran kartı düzgün kurulduğu halde. Acaba Nvme de mi yoksa nerede ara dur 1 gün sürdü. Sonra bir baktım benim sorun hackintosh a özgü değilmiş. Apple da Nvidia kullananlarda da varmış. GTX 750 ile satılan iMac'lerde örnek. 10.3 de iyiyken 10.3.1 de bu yavaşlık başlamış. 10.3.3'te devam ediyor. Bende aşağıdaki yazıyı Tonymac de bulup uyguladım sonuç 10 numara.

iMac modelini seçerken dikkatli olursak kendi işlemci modelinize göre sonuç iyi olacaktır.
Sonuç olarak Windows 10(Samsung Nvme de)+OS X10.3.3(Adata Nvme de) güzel bir kurulum oldu.

Eki Görüntüle 286414

Güncelleme. Bu yapıda Bluetooth eksikti. Araştırma yaptım. Netten oricoydu galiba sipariş verdim. Bu arada elimizde bulunan DARK marka bt adaptörü denedim 4.0. Şansa uyumlu çıktı
Wordpress te bulduğum yazıya göre kontrol ettim. LM-06 çıktı iyiymiş yani. Ama airdrop çalışmadı sanki bu geceki işimiz belli oldu.
Adaptör bu
Dark Bluetooth V4.0 Dongle (DK-AC-BTU40) Fiyatı

Komut bu.

Güncelleme.
Cihaz başarılı bir şekilde 10.13.4 e update oldu. AE den aldığım resimdeki parça ile driver bile yüklemeden airdrop handoff vs çalışmaya başladı.

Eki Görüntüle 291130
Merhaba bende NVME disk üzerine macOS kurmak istiyorum. Sizin bahsettiğiniz 4096 olayı nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:

Siz Web Driver'ın kaç sürümünü yüklediniz. Ben bir çok sürümü denedim ancak hala pencereleri büyütüp küçültme yaparken takılmalar yaşıyorum GTX1060 ile. Var mıdır sizde böyle bir problem?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı