macOS Big Sur nasıl kurulur?

Deneyin bakalım.

Apple logosunu gördük ve açıldı. Çok teşekkür ederim hocam buradan sonrasını Recep Baltaş ile halledeceğim umarım

Deneyin bakalım.

Kuruluma geldim ve aşırı yavaş ve donmalar var bunu nasıl çözebilirim? Ve ayarlama yardımcısı kesildi yeniden başladı halen çok yavaş

Kuruluma geldim ve aşırı yavaş ve donmalar var bunu nasıl çözebilirim? Ve ayarlama yardımcısı kesildi yeniden başladı halen çok yavaş @e.n.e.s

Son düzenleme:
Normal, iGPU girdisi eklenmedi. Kurduktan sonra bu videoya bakarak yapmayı deneyebilirsiniz, yapamazsanız ben macOS'e geçtiğimde confige ekleyip yollarım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Normal, iGPU girdisi eklenmedi. Kurduktan sonra bu videoya bakarak yapmayı deneyebilirsiniz, yapamazsanız ben MacOS'e geçtiğimde Config'e ekleyip yollarım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoyu yapmadan önce ben sistemi USB dışına kurmasam bir sıkıntı olur mu? Yani istediğim zaman USB'yi takıp açarım istemediğim zaman takmam direkt Windows geçerim öyle kullanabilir miyim?

Öyle de kullanabilirsiniz, fark etmez. Zaten kurduktan sonra USB'nin görevi sadece OpenCore'u açmak oluyor yani macOS'i USB'ye kurmuyoruz, OpenCore'u diskte bir EFI bölümü oluşturup oraya atarsanız da yine hem Windows hem macOS'i boot edebilirsiniz. Tabii Windows'un da GPT-UEFI olarak kurulmuş olması lazım.

Öyle de kullanabilirsiniz, fark etmez. Zaten kurduktan sonra USB'nin görevi sadece OpenCore'u açmak oluyor, OpenCore'u diskte bir EFI bölümü oluşturup oraya atarsanız da yine hem Windows hem MacOS'i boot edebilirsiniz. Tabii Windows'un da GPT-UEFI olarak kurulmuş olması lazım.

Teşekkür ederim. Bilgisayarı bir tek ben kullanmayacağım o yüzden diğer kişiye sıkıntı yapmasın diye söylemiştim.

Hocam benim attığım imajda EFI bölümü boş olmaması lazım, bir de bu imaj ile attığım EFI'yi atıp deneyin.

Hocam bunu indirmeye çalışıyorum 10 GB geçerken ağ hatası deyip kesiliyor ve yasak diyor virüs programı falan kapalı nasıl çözebilirim bunu

Son düzenleme:

Geri
Yukarı