macOS Big Sur OpenCore USB'siz Boot olmuyor

ogulcanozdogan

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, flash bellekteki dosyaları aynen SSD'nin EFI bölümüne taşıyorum ancak ekrana ekte göreceğiniz reboot uyarısını veriyor.
USB ile sağlıklı bir şekilde başlatıyorum, hiçbir problem yok ancak SSD ile bir türlü başlatamadım.

DiskutilList görüntüm de ekte mevcut.
Not: Legacy kurulum gerçekleştirdim ve OpenCore içerisinde bulunan Legacy klasörü altındaki "BootInstall_X64.tool" uygulamasını terminalde çalıştırdım ancak sonuç aynı.

Sistemim:
Opencore, Pegatron IPMSB-GS, i7-2600/SandyBridge, Asus GT740, 240GB SSD & 500GB HDD & 16GB DDR 1333MHz

Dosya Ekleri

• 1615872419006.png
    1615872419006.png
    176 KB · Görüntüleme: 36
  • Ekran Resmi 2021-03-15 ÖS 10.28.05.png
    Ekran Resmi 2021-03-15 ÖS 10.28.05.png
    129,7 KB · Görüntüleme: 42
Terminal ile boşuna deneme. OpenCore Configurator ile dene.

OpenCore Configurator ile SSD ve USB'deki EFI kısımlarını Mount ediyorum. Sonra Flash Diskteki EFI klasörünü(halihazırda Boot olabilen), SSD'deki EFI klasörüne taşıyorum. Sonra Flash Diski çıkar yapıp yeniden başlatıyorum. BIOS'a girip SSD'yi 1. sıraya alıyorum ancak Boot olmuyor.

1. OpenCore Configurator uygulamasını açınca üst taraftaki Tools sekmesine tıkla.
  2. Tools altında Mount EFI üstüne tıkla.
  3. Sistem diskini Mount Partition diyerek diskin EFI bölüntüsünü bağla.
  4. Open Partition diyerek giriş yap.
  5. Open Partition üstüne tıkladıktan sonra açılan sekmede çıkan EFI dosyasını sil.
  6. USB içindeki EFI dosyasını açılan sekmeye sürükle.
  7. Bilgisayarı yeniden başlat ve bize bilgi ver. :):):)

1. OpenCore Configurator uygulamasını açınca üst taraftaki Tools sekmesine tıkla.
  2. Tools altında Mount EFI üstüne tıkla.
  3. Sistem diskini Mount Partition diyerek diskin EFI bölüntüsünü bağla.
  4. Open Partition diyerek giriş yap.
  5. Open Partition üstüne tıkladıktan sonra açılan sekmede çıkan EFI dosyasını sil.
  6. USB içindeki EFI dosyasını açılan sekmeye sürükle.
  7. Bilgisayarı yeniden başlat ve bize bilgi ver. :):):)

Sorunum devam ediyor, aynı işlemleri defalarca kez tekrar ettim. 😀
Edit: Şu anda bir şey fark ettim. USB takılı değilken hiçbir şekilde Boot olmazken, USB'yi taktığımda ise SSD'nin içinde OpenCore yüklüyse oradan Boot ediyor. SSD'nin alanındaki EFI klasöründeki config.plist dosyasından -v argümanını silince anladım ki SSD'den Boot ediyor ancak sadece USB takılıyken. Bunu neden yapar bir fikriniz var mı?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı