Çözüldü macOS Big Sur yükleme sırasında hata

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

oggiowski

Kilopat
Rehber ve video anlatımındaki her şeyi yapmama rağmen kurulum ekranında ilk önce 17 dk kaldı yazısında bekliyor ve fareyi hareket ettirdiğimde bir anda 15 dk kaldı yazısı çıkıyor ardından yükleme hazırlanırken bir hata oluştu uyarısı veriyor.

Düzenleme: Şu an verilen hata ise şu;
İndex. Sproduct adlı dosya macOS install data klasörüne kaydedilemedi.

Çözüm
Maalesef. Böyle oluyor belirtilen dakikada.
Sorunum USB 3.0 portunda kurarak giderilmiştir. Teşekkür ederim emeği geçen herkese.
Bu ayarlarda Windows'a zarar verecek hiçbir şey yok ki. USB'yi bootlamayı denediniz mi?
USB yi bootlamak derken USB den başlatmayı diyorsanız zaten öyle başlatmasam Reset NVRAM butonu olan ekran gelmez ve ben ona tıklayıp bahsettiğim hatayı almam.

Edit: Bu arada USB boot ettiğimde sadece reset NVRAM butonu çıkıyor ekranda

Dosya Ekleri

• IMG_20210301_134440.jpg
    IMG_20210301_134440.jpg
    64,1 KB · Görüntüleme: 20
Reset NVRAM, birden fazla EFI/config test edilirken kullanılması tavsiye edilen bir şey. Zira kurulumda macOS'un Arapça/Rusça geldiği oluyor.
Üst mesajda editlediğim kısıma bakar mısınız?
Ayrıca reset NVRAM sonrası bahsettiğim ekran bu. Reset NVRAM yapmasan da olur derseniz orası ayrı.

Dosya Ekleri

• IMG_20210301_134511.jpg
    IMG_20210301_134511.jpg
    120,9 KB · Görüntüleme: 18
Bellek Boot Priority'de 1. sırada mı? Çıkarıp test eder misin?
BIOS ayarlarından ilk sıraya getirip yeniden başlattığımda USB den başlatıyor.
Daha sonra reset NVRAM dediğimde bahsettiğim mavi ekranı veriyor ve BIOS da baktığımda USB ilk sıradan çıkmış ve CD ROM bölümüne taktığım HDD birinci sırada olduğunu görüyorum.
Bu arada HDD ile işim yok ben diğer yere takılı olan SSD ile temiz kurulum yapacağım.
Sadece reset NVRAM butonundan başka hiçbir butonun ekranda olmamasının kaynağını verdiğiniz Acer EFI dosyasına bağlı olduğunu düşünüp şimdi diğer verdiğiniz EFI dosyasını deneyerek bakacağım.

Siz şu an Reset NVRAM yapınca mı mavi ekran alıyorsunuz Windows'u bootlamak isterken mi? Onu karışık anlattınız. Halihazırda zaten OpenCore'da macOS Installer görünmüyor, yapmanızın bir anlamı kalmıyor. Windows'u bootlayabiliyor musunuz? Belleği söküp test ettiniz mi?

Siz şu an Reset NVRAM yapınca mı mavi ekran alıyorsunuz Windows'u bootlamak isterken mi? Onu karışık anlattınız. Halihazırda zaten OpenCore'da macOS Installer görünmüyor, yapmanızın bir anlamı kalmıyor. Windows'u bootlayabiliyor musunuz? Belleği söküp test ettiniz mi?
Windows u açabiliyorum. Windows ile işimiz olmadığı için bahsetmedim.
USB ile boot etmek istediğimde yukarda bahsettiğim ekran görüntüsünde olduğu gibi sadece reset NVRAM butonu görünüyor. Reset NVRAM butonuna tıkladığımda da yine yukarda bahsettiğim ekran görüntüsündeki gibi mavi ekran veriyor.
Şimdi de diğer verdiğiniz EFI dosyasını deneyerek tekrar deneyeceğim.

Ben Windows zarar gördü sandım dediklerinizden. Diğer EFI'yi test edin, sonuca bakalım.
Reset NVRAM sonrası neden o mavi ekran hatası alıyorum ve neden 1. sıraya aldığım USB 2. sıraya düşüp önceliği Windows kurulu HDD ye veriyor bunu çözemedik. Reset NVRAM yapmasak bir şey olur mu acaba?
Onu da düşünüyorum.

Geri
Yukarı