macOS Big Sur kurulumu sırasında ekranda çıkan nedir?

bayramsatici

Centipat
Daha fazla  
Herkese selamlar.
macOS Big Sur indirmeye çalışıyordum OpenCore ekranı geçti Apple logosu geldi yüklendi sonra böyle bir görselle karşılaştım acaba anlamı nedir yardımcı olur musunuz?

Dosya Ekleri

• 17EE1256-D839-46AD-BAFF-879AC5D9D675.jpeg
    17EE1256-D839-46AD-BAFF-879AC5D9D675.jpeg
    95,2 KB · Görüntüleme: 56
  • B8C58B59-DCD4-4918-9AF2-A73AC45D553A.jpeg
    B8C58B59-DCD4-4918-9AF2-A73AC45D553A.jpeg
    169,6 KB · Görüntüleme: 50
iMac, Mac mini gibi cihazların dahili klavye ve fareleri olmadığı için eğer kapalıysa klavye ve fare'nin nasıl on konumuna nasıl getirilebileceğini anlatıyor. Kısaca cihazını MacBook olarak değil iMac, Mac mini tarzı bir cihaz sanıyor.

Bu ekranda takılı kaldı. 10 dakikadır bekliyorum belki gider diye ama gitmiyor. Sorun neden kaynaklı acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD'ye kurmak istiyordum. SSD'de ise daha önce kurduğum Windows 11 vardı. Format attım şimdi bilgisayara.
  • Intel Core i5-10210U Comet Lake
  • 240GB SSD
  • 1TB HDD
Config dosyasında sıkıntı çıktı ilk başta. Sonra bu forum üzerinden config komutlarını buldum ve değiştirdim, sonra tekrar yükleme yaptım. Mouse takmamı istiyormuş gerçekten. Şimdi ise macOS yükleniyor, hayırlısı bakalım. Durduk yere bir şeyler deniyorum yine :)

Buraya bir göz atabilir misiniz? Donanımlar hemen hemen aynı olduğundan kurulumu başarıyla gerçekleştirebileceğinizi düşünüyorum.

Mümkünse Dual Boot yapın, alan sorunu yaşamazsınız diye düşünüyorum. Dual Boot her zaman iyidir.

Buraya bir göz atabilir misiniz? Donanımlar hemen hemen aynı olduğundan kurulumu başarıyla gerçekleştirebileceğinizi düşünüyorum.

Mümkünse Dual Boot yapın, alan sorunu yaşamazsınız diye düşünüyorum. Dual Boot her zaman iyidir.
Şimdi şöyle aslında, zaten Dual Boot'tu ancak ben MacOS Big Sur'u ilk indirdiğimde acemiliğim sonucu Win kurulu diskimi biçimlendiremediğim için HDD'ye kurdum. Ancak sonrasında HDD performansını pek beğenmedim. Bu kez de tam tersini yapıyorum ama sanırım Win 11'in de HDD'deki performansını beğenmeyeceğim için tekrar bir dual boot yapmak istemiyorum. Peki bu konuyla ilgili olarak; sahip olduğum HDD'yi söküp yerine ikinci bir SSD takabilir miyim?

Yeni konular

Geri
Yukarı